Переглядів: 3775
Rated 2 stars out of 5
(11)

Замерзла труба водопостачання

Автор: Василь Ковальчук
02.11.2021

Проблема, коли стала труба на вході в будинок, для багатьох мешканців приватного сектора не нова. Однак далеко не всі володіють інформацією, які дії слід вжити, щоб запобігти розриву та необхідності коли слід купити нові труби для води.

У цій статті розповімо, які причини, що робити, якщо замерзла труба з водою та які дії вжити, щоб подібного не повторилося.

Зміст:

  1. Причини, чому стало введення води в будинок
  2. Як дізнатися, де замерзла вода у трубах?
  3. Замерзла труба у приватному будинку, що робити?
  4. Як зробити, щоб вода не замерзала у трубах?

Причини, чому стало введення води в будинок

замерзла вода у водопроводі

Замерзання води у трубах водопроводу є наслідком системних помилок чи недбалості. Адже при правильній прокладці трубопроводів вони не повинні промерзати навіть у найсуворіші морози.

Причинами замерзання води можуть бути:

  • Порушення техніки прокладки. Укладання трубопроводу було виконано на меншій глибині, ніж промерзає ґрунт у конкретному регіоні.
  • Проблеми з утеплювачем. Використовуваний утеплювач став непридатним або його недостатньо для захисту трубопроводу від промерзання.
  • Низька витрата. Невелика чи повна відсутність руху води у трубах у періоди сильних морозів.

Зверніть увагу! Для запобігання замерзанню води в нічний час доби, коли температура повітря опускається до максимально низького значення, рекомендується залишати невелику протоку, відкривши будь-який і встановлений у будинку кранів.

Як дізнатися, де замерзла вода у трубах?

Пошук місця замерзлої ділянки труби є найбільш складним завданням, для вирішення якої потрібен певний досвід. Насамперед потрібно перевірити трубопроводи, які розташовані на поверхні землі. Особливо місця з ухилом, біля запірної арматури та на поворотах.
Важко шукати, де підмерзання на ділянках труб, що знаходяться під землею. У цьому випадку потрібно попередньо її відкопати.

Замерзла труба у приватному будинку, що робити?

замерзла вода в трубах як розморозити

Після виявлення замерлої ділянки необхідно негайно приступати до її розморожування. Діяти обережно, щоб не пошкодити сам трубопровід. Особливо, якщо замерзла вода у пластиковій трубі під землею.

Для розморожування використовуйте такі методи:

  • Окріп. Це найпростіший спосіб, як можна розігріти трубу. Достатньо нагріти воду в чайнику або іншій ємності до кипіння та поливати нею видимі ділянки трубопроводу. Під впливом температури труба нагріється і лід усередині почне танути.
  • Будівельний або побутовий фен. Використання цих приладів дозволить суттєво прискорити процес, оскільки не доведеться чекати, доки підігріється вода. Але тут також треба діяти обережно. Особливо якщо подача води в будинок виконується пластиковими трубами, які чутливі до впливу високих температур.
  • Прогрівання зсередини. Для цього способу знадобиться трубка з полівінілхлориду, дріт та посудина Есмарка. Потрібно намотати дріт на один кінець трубки і проштовхнути його в трубопровід до упору. Після цього підключити посуд Есмарка, наповнений гарячою водою, яка прямує безпосередньо в місце утворення льоду.

❗️ Важливо! Останній метод буде оптимальним, коли виникає питання, як розморозити пластикову трубу, прокладену під землею.

Як зробити, щоб вода не замерзала у трубах?

пластикова труба для води

Щоб запобігти замерзанню води в трубах, дотримуйтесь певних правил під час їх прокладання. Виконуйте укладання нижче точки промерзання ґрунту, використовуйте якісний базальтовий утеплювач.

Як на відкритих ділянках, так і на протяжності всього водопроводу можна використовувати спеціальний кабель для підігріву. З його допомогою можна швидко розігріти трубу у місцях підмерзання. Але для безпечної експлуатації подібних пристроїв необхідно, щоб їх монтажем займалися електрики, які мають досвід роботи з подібним обладнанням.

Варто відзначити! Якщо в будинку індивідуальне водопостачання, постарайтеся перед початком зими максимально утеплити кесон.

Підсумок

Замерзання води в трубах – поширена проблема, з якою рано чи пізно стикається кожен домовласник. У цій ситуації головне не розгубитися та не панікувати. У більшості випадків для вирішення проблеми навіть не потрібно використовувати спеціальні інструменти. Однак, якщо так сталося, що труби порвало, придбати нові за вигідною ціною зможете у «Yorsh». Зверніться до експертів інтернет-магазину для отримання безкоштовної консультації.

Товари з огляду

Попередня стаття

Що за гнучка підводка для унітазу?

Наступна стаття

Чи потрібний насправді гасник гідроударів?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ