Переглядів: 2748
Rated 3 stars out of 5
(5)

Насос працює, але не качає воду

Автор: Василь Ковальчук
22.10.2023

Для багатьох власників приватних будинків наявність власної свердловини є життєво необхідним рішенням. Її можна використовувати не тільки для побутових потреб, а й для поливу городу, газонної трави, дерев. Тому якщо виникає ситуація, коли насос працює, але не качає воду, це стає справжньою проблемою, яка потребує негайного вирішення.

У статті ми розглянемо основні причини, чому насос не качає воду, як це виправити та запобігти виникненню проблеми в майбутньому.

Відсутність води – серйозна проблема, яка потребує швидких дій щодо її вирішення. Особливо якщо йдеться про приватний будинок з індивідуальною системою водопостачання, де немає співробітників водоканалу, які б прийшли і все полагодили. Якщо немає тиску в свердловині, доведеться самостійно шукати та усувати причину несправності.

Зміст:

  1. Основні причини несправності водяного насосу
  2. Як виконати ремонт водяного насоса своїми руками
  3. Як запобігти несправності насоса для води?

Основні причини несправності водяного насосу

Подана несправність є найскладнішою з погляду діагностики серед усіх можливих поломок. Проблема в тому, що причина може бути як в агрегаті, так і в допоміжному обладнанні. Розглянемо найпоширеніші ситуації.

Засув насоса

Незалежно від глибини свердловини, під час підняття води до неї неминуче потрапляють різні забруднення: пісок, глина, дрібні гравій. Тому перед насосом завжди встановлюється фільтр грубої очистки, завдання якого – вловити великі частинки. Однак всі елементи, що фільтрують, мають поріг чутливості і не здатні утримати занадто дрібні забруднення. Останні легко проникають в середину і з часом осідають на внутрішніх стінках насосної камери і трубах.
Внаслідок цього насос може включатися, але не створювати тиск, необхідний для нормальної роботи системи водопостачання.

Проблеми з енергопостачанням

Проблеми з енергопостачанням

Якщо глибинний насос працює з перебоями, це може бути пов'язане з низькою напругою мережі. Мешканці приватних секторів, а тим більше у селах та передмісті, часто стикаються з перебоями енергопостачання. Старі мережі модернізуються занадто повільно, тому їх потужності не вистачає, щоб задовольнити попит, що постійно зростає, на електроенергію.
Як правило, сучасна побутова техніка розрахована на роботу в мережах із низькою напругою. Однак для нормального функціонування занурювального насоса стабільність вольтажу є ключовим параметром. Навіть незначні відхилення у менший бік можуть призвести до того, що насос не зможе видавати достатню потужність та подавати воду.

Розгерметизація лінії всмоктування

Частою причиною, коли поверхневий насос не качає воду зі свердловини, є пошкодження всмоктувальної лінії. Особливо часто ця проблема виникає у нормальновсмоктуючих насосних станцій, для яких постійна наявність води в системі є обов'язковою.
Якщо труба пошкоджена або зворотний клапан не тримає, весь водяний стовп йде назад у свердловину. Відповідно, при кожному запуску насоса виникає сухий хід, коли електродвигун та робоче колесо обертаються, але не качають воду.

Як виконати ремонт водяного насоса своїми руками

Ремонт водяного насосу своїми руками

Незважаючи на серйозність проблеми, усунути несправність глибинного насоса можна самостійно. Головне - послідовне виконання всіх дій:

  1. Перевірка напруги. Насамперед потрібно за допомогою мультиметра перевірити напругу в мережі. Вимірювання виконують не тільки в розетці живлення, але і в інших точках будинку. У разі нестабільної напруги в мережі досить просто встановити стабілізатор, який нівелюватиме стрибки та посадки.
  2. Чищення насосу. Щоб почистити насосну камеру глибинного насоса, його потрібно вийняти з свердловини. З поверхневим ситуація простіше: потрібно лише відключити патрубки всмоктування та нагнітання. Як слід промийте насосний блок розчином оцту чи лимонної кислоти.
  3. Усунення розгерметизації. Необхідно повністю дістати трубу зі свердловини та наповнити її водою. Якщо ви виявите, що зворотний клапан не тримає воду, замініть його на новий. Аналогічно із трубопроводом. Як тимчасове рішення можна використовувати хомути з прокладкою.

Якщо після виконання цих дій проблема не зникла, цілком імовірно, що доведеться купити новий глибинний насос для свердловини. Однак у цьому випадку краще спочатку звернутися до відповідного фахівця, оскільки відсутність води може бути пов'язана не лише з поломкою, але й банальним зниженням рівня свердловини.

Як запобігти несправності насоса для води?

Щоб не вийшло так, що насос працює, але вода не йде в самий непідходящий момент, наприклад, взимку, коли на вулиці 🌡️-25 градусів та виконання робіт з підняттям та опусканням обладнання вкрай важко, слід здійснювати періодичне обслуговування насосного агрегату.

Необхідно своєчасно замінювати або промивати фільтруючий елемент у фільтрі грубого очищення. Щонайменше раз на рік перевіряти стан насосного блоку, робочого колеса та видаляти відкладення, які можуть утворитися під час експлуатації.
Для контролю за тиском у системі рекомендується встановити не тільки реле тиску, що відповідає за увімкнення/вимкнення електродвигуна насоса, а й манометр. Наявність останнього дозволить своєчасно виявляти вихід із ладу зворотного клапана чи пошкодження всмоктуючого трубопроводу.

Придбати комплектуючі для обслуговування та ремонту насосного обладнання індивідуальної системи водопостачання ви можете в інтернет-магазині «Yorsh». Компанія є офіційним дилером, тому всі представлені в каталогах аксесуари та запчастини оригінальні, що гарантує їхню високу якість та надійність.

Товари з огляду

Наступна стаття

Насос не качає воду, немає тиску

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ