Переглядів: 1400
Rated 5 stars out of 5
(4)

З'явився шум у радіаторі опалення – що робити?

Автор: Василь Ковальчук
03.02.2022

Шум у радіаторах опалення є першою ознакою, що система працює не коректно, і з цим потрібно щось робити. Проблема в тому, що немає очевидної причини, яка може спровокувати подібну несправність, тому в кожному конкретному випадку потрібно розбиратися індивідуально.

Зміст:

  1. Чому шумить радіатор опалення?
  2. Що робити, якщо радіатор опалення дуже шумить?
  3. Як вибрати новий радіатор опалення?

Чому шумить радіатор опалення?

радіатор біметалічний

Причина шуму батареї залежить від того, який тип теплопостачання використовується в будинку або квартирі: централізований або індивідуальний. У першому випадку шуміти може:

  • Теплоносій. Часто вода, яка використовується як теплоносій у системах центрального опалення, не відповідає нормам. У ній може бути пісок, надлишок вмісту іржі та інші домішки, які при проходженні через радіатор видають шум.
  • Забита система опалення. У процесі експлуатації на внутрішніх стінках труб та батарей виникають відкладення. Коли їх кількість досягає критичного значення, перетин звужується, що провокує збільшення потоку теплоносія та появу шуму.
  • Несправність арматури. Якщо кран перед або після радіатора встановлено неправильно або вийшов з ладу, він може бути джерелом стороннього шуму.

Для індивідуальних систем опалення проблема забруднення батарей не характерна, тому тут виникнення сторонніх звуків у радіаторі найчастіше пов'язане з котлом або допоміжним обладнанням. Наприклад, через несправність манометра рух теплоносія здійснюється під підвищеним тиском.

Що робити, якщо радіатор опалення дуже шумить?

Перш ніж йти в магазин і купувати новий монолітний або секційний радіатор опалення, Спробуйте вирішити проблему без заміни батарей. Якщо причина у засміченості системи опалення, яка, крім сторонніх звуків, провокує нерівномірний прогрів, можна спробувати виконати промивання.


❗️ Зверніть увагу! Для чищення радіаторів від накипу та інших забруднень слід використовувати лише спеціальні засоби. Самостійне приготування розчинів може призвести до збільшення ситуації, а в деяких випадках до нещасних випадків.


Найефективніше чистити радіатори за допомогою бустера, який призначений для цих робіт. Для початку потрібно відключити батарею та повністю злити теплоносій, і лише потім підключити обладнання для промивання. Після завершення необхідно ретельно вимити залишки хімії з радіатора. Для цього в бустер замість розчину заливається чиста вода і знову вмикається промивний насос. Коли процедуру завершено, акумулятор встановлюється на місце.
Щоб замінити несправну арматуру, можна уникнути зняття радіаторів. Головне – наявність можливості перекриття подачі теплоносія або його перенаправлення по лінії байпасу. При цьому потрібно обов'язково замінити ущільнення, якщо вони не використані у самій арматурі.

Як вибрати новий радіатор опалення?

алюмінієві радіатори

Заміна радіатора може бути потрібна тільки в тому випадку, якщо його стан не дозволяє виконати якісне промивання або просто він не підходить під новий інтер'єр. Однак потрібно враховувати, що подібне обладнання відрізняється не лише зовнішнім виглядом, а й технічними характеристиками. Трапляється, що радіатор, що сподобався, може не підійти під систему опалення. Алюмінієві радіатори опалення є стандартом за показниками енергоефективності. Вони швидко нагріваються та прогрівають приміщення. Крім цього, вони витримують тиск до 16 бар, залежно від конкретної моделі.
Мінуси алюмінієвих батарей у їхній чутливості до якості теплоносія. Також вони не сумісні з мідними деталями, наприклад теплообмінниками котлів. Мідь є гальванічної парою останнього і призводить до його поступової корозії. Біметалеві радіатори опалення перевершують алюмінієві за міцністю і здатні працювати в системах з тиском до 25 бар. Сталевий колектор, встановлений усередині цих батарей, захищає алюміній від негативного впливу теплоносія та впливу мідних деталей у системі опалення.


Варто відзначити! Незважаючи на наявність сталевої основи біметалічні батареї теплоефективності практично не поступаються виробам з алюмінію.


Існують сталеві радіатори, але через їхню обмежену міцність вони переважно використовуються в системах індивідуального опалення, де тиск теплоносія не перевищує 3-5 бар. Якщо ви не впевнені, який купити радіатор опалення, звертайтесь до експертів магазину «Yorsh».
Фахівці мають понад 10 років досвіду роботи з обладнанням для опалювальних систем, сантехніки та каналізації. У разі потреби ви можете отримати довідку про те, чому шумить алюмінієвий радіатор та як усунути цю проблему.

Товари з огляду

Наступна стаття

Як прочистити сифон раковини та ванни?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ