Переглядів: 2040
Rated 2 stars out of 5
(7)

Як прибрати цвіль і грибок у ванній кімнаті?

Автор: Василь Ковальчук
13.01.2022

Поява грибка у ванній кімнаті – проблема, яку часто недооцінюють та відкладають її вирішення на потім. Насправді наявність характерних плям на стінах або в місцях скупчення вологи набагато серйозніше, ніж протікання води, яку можна усунути за півгодини і протягом десятиліть не згадувати про неї. Щоб відповісти на питання, як позбутися грибка у ванній кімнаті, потрібен комплексний підхід. Особливо, коли йдеться про важкі випадки і доводиться повністю переробляти ремонт у ванній кімнаті.

Зміст:

  1. Чому з'являється цвіль у ванній кімнаті?
  2. Як вивести цвіль у ванній кімнаті?
  3. Побутові засоби у боротьбі з цвіллю у ванній
  4. Як уникнути виникнення цвілі у ванній кімнаті?

Чому з'являється цвіль у ванній кімнаті?

як очистити змішувач

Незалежно від того, наскільки якісну сантехніку для ванних кімнат ви купите або оздоблювальні матеріали використовуєте, це не захистить від цвілі. Причини її появи у мікрокліматі приміщення.

Основными факторами, благотворительно влияющими на развитие грибка, являются:

  • Влага. Великий вміст вологи повітря, на поверхнях – ідеальне середовище у розвиток цвілі.
  • Температура. Від показників температури залежить «точка роси». Тому якщо вона буде низькою, це спровокує ще більше утворення конденсату.
  • Вентиляція. Відсутність повітрообміну у ванній кімнаті створює ефект закритої банки, при якому суперечки грибка та цвілі розмножуються найінтенсивніше.

Варто відзначити! Якщо привести всі перераховані вище фактори до нормальних параметрів, це дозволить не тільки створити згубні для грибка умови, але й зробити ванну кімнату затишною. Зникне важке повітря, дихати яким під час прийняття душу дуже важко.

Як вивести цвіль у ванній кімнаті?

Якщо грибок вже оселився у вашій ванній, створення нормального мікроклімату дозволить лише призупинити його розповсюдження. Щоб повністю позбавитися цієї напасті, потрібен комплексний підхід з використанням як механічних, так і хімічних інструментів. Як видалити грибок у ванній кімнаті, багато в чому залежить від характеру поразок. Оптимальним часом буде той момент, коли цвіль тільки починає з'являтися на плитці або інших поверхнях. Щоб позбавитися її, досить просто витерти місце вологою ганчіркою, а потім обробити спеціальним засобом проти грибка.

Якщо заражена поверхня тривалий час не оброблялася, цвіль встигла проникнути в обробку. У цьому випадку просте протирання ганчіркою не дасть результату. Необхідно повністю видаляти пошкоджену обробку, обробляти кілька разів засобом від грибка і потім усе повертати в початковий стан. Важко прибрати грибок у ванній, якщо він проникнув до основи стін. Потрібно повністю зняти обробку та обробити кладку засобом від грибка. Відповідно, доведеться виконати капітальний ремонт усієї ванної кімнати.

❗️ Важливо! Наявність цвілі на стінах – небезпечна. Суперечки, які виділяються цими організмами, викликають різні порушення здоров'я людини: починаючи з частих застуд, закінчуючи астмою, алергією та іншими серйозними захворюваннями.

Побутові засоби у боротьбі з цвіллю у ванній

як очистити змішувач у ванній

Використання побутової хімії, щоб відмити цвіль у ванній, викликає багато труднощів, які пов'язані з технікою безпеки застосування подібних засобів. Найчастіше вони погано впливають як на грибок, так і на організм людини.
Тому якщо немає можливості на час обробки приміщення покинути будинок, краще використовувати більш щадні речовини.

  • Сода. Концентрований розчин соди має лужний рівень pH, що призводить до загибелі більшості грибків. Однак він не має великої проникаючої здатності, тому його можна використовувати лише на перших етапах зараження поверхні.
  • Оцет. Як і у випадку з лугом, розчин оцтової кислоти вбиває бактерії цвілі та грибок. Крім цього, велика порівняно з содовим концентратом плинність забезпечує краще проникнення вглиб оброблюваного матеріалу.
  • Перекис водню. Відомий антисептичний засіб. Активний водень здатний впоратися з усіма видами цвілі, причому він не має сильного запаху. Використання цього препарату оптимальне для ванних кімнат, що погано провітрюються.
  • Відбілювач на основі хлору. Хлор добре відомий як дезінфікуюча речовина, яка до впровадження технології озонування активно використовувалася для знезараження води. Хлор убиває всі бактерії, але через характерний запах вимагає дотримання певних правил застосування.

Зверніть увагу! Використовуйте підручні засоби для видалення цвілі або покупні – обов'язково надягайте захисні окуляри та гумові рукавички для захисту від хімічних опіків..

Як уникнути виникнення цвілі у ванній кімнаті?

як відмити сантехніку від нальоту

Щоб мінімізувати ймовірність появи цвілі, виконуйте певні дії ще на етапі планування ремонту та вибору змішувача у ванну з душем. Сантехніка у ванну кімнату повинна підбиратися таким чином, щоб після встановлення в приміщенні забезпечувалася максимальна циркуляція повітря. Ванну або душову кабіну слід розміщувати ближче до витяжки незалежно від наявності в ній вентилятора. Сьогодні модно встановлювати змішувач на борт ванни.

Візуально це рішення виглядає красиво і дорого, але для його правильної реалізації потрібно ретельно загерметизувати стик між бортом і стіною. Навіть незначне проникнення води за ванну неминуче призведе до того, що це місце стане епіцентром розповсюдження цвілі. Полиці для ванної кімнати здаються гарною ідеєю. Особливо, якщо встановлювати їх безпосередньо над ванною або в душовій кабіні для розміщення мила, шампуню та іншого приладдя. Однак тут важливо правильно вибрати полицю. Вона повинна бути виконана у вигляді сітки, щоб вода не накопичувалася, а одразу потрапляла у ванну чи піддон. Душова стійка із верхнім душем дозволяє отримати нові відчуття від банних процедур.

Але пам'ятайте, що подібній системі потрібен додатковий догляд, адже нагорі стельової лійки збирається пил, який змішується з вологою і перетворюється на відмінне середовище для розмноження цвілі та грибка. Щоб уникнути цього, рекомендується раз на тиждень протирати верхній душ. Як не дивно, але змішувачі у ванній частині стають розсадниками грибка. Причина – мильні бризки на поверхні. Основою багатьох якісних мил є жирні кислоти, що виступають гарним поживним інгредієнтом для грибка та цвілі. Якщо вчасно не очищати хромований змішувач для умивальника у ванну, ви помітите, що на його поверхні з'являються чорні цятки.

Підсумок

Цвіль у ванній кімнаті стає проблемою тільки в тому випадку, якщо ви створили умови для її розвитку. Досить правильно організувати мікроклімат у приміщенні та своєчасно виконувати догляд за встановленою сантехнікою та меблями, щоб ніколи не ставитись питанням, як прибрати грибок з поверхні плитки у ванній.

Попередня стаття

Як заглушити слив-перелив у кухонній мийці?

Наступна стаття

7 речей, які категорично не можна змивати в раковину та унітаз

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ