З чого починається ремонт квартири в новобудові?
28.09.2021
Придбання квартири в новобудові має свої переваги. Ви купуєте житло в будинку з новими комунікаціями: проводкою, сантехнічним стояками. Залежно від забудовника і регіону, може бути передбачена індивідуальна система опалення. Залишається єдина проблема - ремонт.
У цій статті ви дізнаєтеся, з чого слід починати ремонтні роботи в новій квартирі і чому потрібно приділити увагу сантехніці.
Зміст:
Коли можна починати ремонт?
Є думка, що ремонт в квартирі новобудови слід починати через рік або два після здачі в експлуатацію, щоб уникнути наслідків усадки. Насправді це твердження не має відношення до реальності. Якщо забудовник виконав будівництво будинку без порушення технічних норм і поспіху, необхідна усадка буде виконана ще на етапі будівництва.
Більш насущний нюанс полягає в тому, що в новобудові все без винятку сусіди будуть робити ремонт. Як правило, цей процес затягується на 2, 3, 5 або 10 років. Якщо впораєтеся одним з перших, приготуйтеся до повсякденних звуків сусідських перфораторів.
Починайте ремонт в квартирі новобудови тоді, коли вже є чіткі уявлення, як буде виглядати остаточний інтер'єр. Якщо почати ремонтні роботи без підготовки, можна багато чого втратити, а будь-які переробки - додаткові фінансові витрати.
Чому першим повинен бути санвузол
Розводка сантехніки в новобудові - перше, що слід зробити на початку ремонту квартири. Особливо, якщо планується установка прихованих сантехнічних пристроїв, коли потрібно штроблення стін. Вам потрібно заздалегідь розташувати підводи і відводи в місцях, де планується установка ванни, мийки, раковини.
Якщо почати сантехнічні роботи по завершенню чорнової обробки, неминуче зіткнетеся з гаком тимчасовими і фінансовими втратами. Адже набагато простіше прокласти трубопроводи по підлозі, а потім виконати стяжку, ніж руйнувати.
Етапи ремонту санвузла
Щоб уникнути проблем в майбутньому, виконуйте сантехнічні роботи поетапно. Відсутність чіткого плану веде до постійних дозаказ матеріалів, і ремонт затягнеться.
Розрахунки і планування
Потрібно заздалегідь визначитися, як будуть прокладені труби, розрахувати висоту установки крана для води, умивальника, змішувача для ванни або душу. Обов'язково враховуйте висоту майбутньої стяжки. Після всіх вимірів виконайте розрахунки необхідних матеріалів. Підрахуйте, скільки запірної арматури, фітингів потрібно, загальний метраж трубопроводів.
❗️ Важливо! При закупівлі сантехнічного обладнання вибирайте вироби перевірених виробників. Цим ви убезпечите себе від шлюбів і невідповідності реальних технічних характеристик описам.
Підготовка до монтажу
Відразу виконайте штробільние роботи, щоб можна було прибрати будівельне сміття і працювати в чистому приміщенні. Далі розкладіть матеріали: труби до труб, крани до кранів. Цим заощадите свої сили на пошуку необхідного вентиля або кріплення. Для зручності можна все елементи інженерної сантехніки розташувати на підлозі і потім швидко зібрати конструктор.
Прокладка труб
Розведення поліпропіленових труб гарячої та холодної води у ванній і туалеті виконується виключно із застосуванням зварювання. Як висновки для підключення сантехнічних пристроїв використовуються муфти з діаметром ½ дюйма.
☝ Зверніть увагу! Відразу по завершенню робіт по сантехніці і розводці труб виконайте випробування всіх з'єднань. Для цього встановіть заглушки на виводящіх муфтах і відкрийте подачу води.
Установка запірної арматури
Монтаж кранів і вентилів, що відповідають за подачу води на змішувачі, бачок унітазу виконується по завершенню чистової обробки стін. Цим ви позбавите себе від необхідності кожного разу знімати кран для приклеювання керамічної плитки на стіну.
❗️ Важно! Місця з'єднання ретельно герметизують із застосуванням клоччя або ФУМ-стрічки. Використання інших матеріалів, крім тих, що передбачені виробником, категорично заборонено.
Монтаж сантехнічних пристроїв
Підключення змішувача на кухні, крана для умивальника і душовою системи - завершальний етап ремонту сантехніки в квартирі з нуля. Перед початком установки перевірте комплектацію кожного пристрою. У випадку з краном для ванни, до нього повинні бути передбачені: ексцентрики, ущільнювачі, шланг для підключення ручного душа, лійка.
☝ Зверніть увагу! Якщо ще не визначилися з конкретною моделлю сантехніки, перейдіть в каталог змішувачів «Yorsh», де по дилерській ціні представлені пристрої від провідних європейських і китайських виробників.
Підсумки
Віддаючи перевагу санвузлу при вирішенні питання, з чого почати ремонт в квартирі новобудови з нуля, ви позбавляєте себе від зайвого клопоту і сваритеся наближення моменту заселення. Потрібно тільки все ретельно спланувати і продумати. При закупівлі матеріалів врахувати невеликий запас, особливо труби, яких після підрізування може виявитися недостатньо.
Не знаєте, як вибрати змішувач для ванної, мийки або умивальника - зв'яжіться з експертами інтернет-магазину «Yorsh» для безкоштовної консультації.