Переглядів: 11168
Rated 3 stars out of 5
(13)

Насосна станція не відключається

Автор: Василь Ковальчук
17.09.2021

Від ситуації, коли не відключається насосна станція, ніхто не застрахований. Навіть ті, хто тільки придбав і встановив собі обладнання для водопостачання будинку, можуть зіткнутися з подібною проблемою.

Примітно, що з більшістю причин, чому насосна станція не вимикається автоматично, користувач може впоратися самостійно. Головне знати, як влаштовано обладнання і мати хоча б мінімальний слюсарський досвід і інструменти.

Якщо усунення несправності вимагає дорогого ремонту, в інтернет-магазині «Yorsh» завжди зможете купити насосну станцію від перевірених європейських і китайських брендів.

Зміст:

  1. Конструкція насосної станції
  2. Причини, чому не виключається насосна станція
  3. Як усунути причини, чому насос не відключається
  4. Підсумок

Конструкція насосної станції

купити насосну станцію для свердловини

До складу представленого насосного обладнання входять наступні елементи:

  • Насосна камера. Являє собою невелику ємність з патрубком для всмоктування і нагнітання. Залежно від конструкції бувають самовсмоклювальні і нормальновсмоктуючий.
  • Робоче колесо. У процесі обертання створює розрядження, сили якого досить, щоб підняти воду з глибини свердловини. Після потрапляння рідини на лопаті робочого колеса вона під впливом відцентрових сил прямує до споживача і на гідроакумулятор (напірний бак).
  • Блок керування (реле). Механізм, який відповідає за автоматичне включення і відключення насосного обладнання в заданому діапазоні тиску всередині гідроакумулятора.
  • Напірный бак. Посудина, всередині якого розташована еластична мембрана з харчового синтетичного каучуку з одного боку і повітря з іншого. У міру заповнення в гідроакумуляторі створюється тиск, якого достатньо, щоб підтримувати систему водопостачання в робочому стані деякий час після виключення насосного агрегату.

Крім основних елементів, до складу обладнання може входити ежектор. Це пристрій, який використовується для збільшення глибини підйому рідини. Ежектор опускається безпосередньо в свердловину або колодязь.

Причини, чому не виключається насосна станція

Якщо не вимикається насосна станція, необов'язково причиною буде сам агрегат. Це може бути пов'язано з допоміжним обладнанням. Недостатній рівень води призводить до того, що агрегат починає підсмоктувати повітря або зовсім працювати на «сухому ходу». В результаті він не може закачати в гідроакумулятор достатню кількість рідини.
У разі, коли рівень води достатній, але насос не припиняє працювати, проблема може бути пов'язана з зносом робочого колеса. Через деформації лопаті не здатні забезпечити необхідне розрядження, щоб підняти рідину і згодом подати на напірний бак. Спрацьовування реле на вимикання здійснюється, коли тиск в гідроакумуляторі досягає певного значення. Якщо в напірному баку буде пошкоджена мембрана, він не зможе забезпечити необхідне значення напору, що призведе до постійної роботи насоса. Найпоширеніша причина некоректної роботи обладнання – неправильно настроїне реле насосної станції. Заданий тиск на вимкнення перевищує необхідний.

❗️ Слід врахувати! Якщо насос вже триваий час експлуатується, подібна поведінка автоматики може свідчити про її поломки.

Як усунути причини, чому насос не відключається

купити насосну станцію для свердловини

Якщо насосна станція не відключається, і проблема полягає в низькому рівні води, слід встановити ежектор. Однак потрібно врахувати, щоб глибина свердловини дозволяла встановлювати подібне обладнання. Щоб замінити робоче колесо, яке вийшло з ладу, потрібно розібрати насосну камеру. При цьому враховуйте, щоб конфігурація розміщення лопатей нового колеса була ідентична старої. Установка деталі з іншим виконанням призведе до нестабільної роботи обладнання.

Вихід з ладу мембрани найчастіше пов'язана з тривалим простоєм насосної станції. З боку води поблизу поверхні груші утворюються бульбашки повітря, які провокують її пересихання. Коли насос запускається, в цих пересушених областях виникають протікання. Вода проникає в зону стисненого повітря. У цьому випадку ремонт насосної станції обмежується заміною мембрани. Для настройки реле відключення / включення насоса, не потрібно розбирати весь агрегат.

Щоб здійснити регулювання автоматики насосної станції, потрібно виконати наступні дії:

  • 🔹 Знеструмити. Для захисту обладнання від поломки і нещасних випадків фізично відключіть штекер із розетки, не шляхом переведення положення рубильника автомата в режим «викл».
  • 🔹 Злив води з гідроакумулятора. Щоб регулювання було виконане максимально точно, повністю спустіть тиск всередині напірного бака. Мембрана повинна бути в рівновазі, неприпустимо передавлювання тиску з боку повітряної області.
  • 🔹 Разбір реле. У пристрої автоматики головними елементами виступають дві пружини: велика відповідає, при якому мінімальному значенні тиску буде спрацьовувати насос, мала - максимальний поріг.
  • 🔹 Регулювання. Набираємо тиск в гідроакумулятор до мінімального рівня і фіксуємо значення шляхом затягування великої пружини. Далі збільшуємо значення на манометрі до гранично необхідного і затягуємо малу пружину.

Зверніть увагу! Якщо регулювання не дасть необхідний результат, потрібно повністю розібрати реле і виконати його чистку від забруднень.

Підсумок

Несправності, пов'язані з тим, що насосна станція не відключається, не належать до категорії серйозних. Особливо, якщо своєчасно зреагувати і вжити відповідних заходів. Якщо ж у вас виникли інші труднощі в роботі насосного обладнання і потрібна консультація, звертайтеся до експертів «Yorsh» ☎️.

Товари з огляду

Наступна стаття

Як користуватися дренажним насосом?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ