http://yorsh.ua/blog/ustanovka-dushevoj-sistemy
Встановлення душової системи
Душові системи з виливом або без дозволяють суттєво розширити функціональні можливості ванни чи кабінки для душу. Вони комплектуються ручною та верхньою лійкою, використання яких створює максимально комфортні умови для гігієнічних процедур. Навіть наявність душової стійки значно спрощує використання сантехніки. З її допомогою більше не доведеться тримати ручний душ у руках, щоб забезпечити потік із оптимальної висоти: досить просто перемістити кронштейн у потрібне положення.
Проте купити душову систему – це лише перший крок, її необхідно правильно встановити. При цьому слід враховувати, що в залежності від вибраної моделі пристрою, процес монтажу змінюється.
Зміст:
Види душових систем
Перш ніж приступити до аналізу особливостей установки душової системи, розберемося з їх типами. За способом монтажу бувають відкритими та закритими. Перші встановлюються за аналогією з традиційними змішувачами для ванни поверх чистової обробки. Відповідно, вся арматура знаходиться на видному місці, що істотно спрощує її обслуговування та своєчасне виявлення протікання.
Душова колона зі змішувачем прихованого монтажу заштраблюється в стіну, назовні виводяться лише важелі управління, вихід для підключення верхнього, ручного душу та кронштейн для кріплення. Може здатися, що цей тип систем не надійний, оскільки всі з'єднання та арматура заховані в стіні, проте при дотриманні технології монтажу та розведення труб хвилюватися нема про що.
Окремо варто відзначити душові стійки, які виступають як модифікація для класичних змішувачів для ванни. Вони мають замінити стандартні кронштейни, які утримують лійку тільки в одному положенні.
Встановлення душової системи прихованого монтажу
Процес установки душової системи із змішувачем, верхнім душем та виливом прихованого монтажу починається ще на етапі чорнового оздоблення. Спочатку необхідно виконати штроблення стін. Глибина штроби повинна бути трохи більшою, ніж корпус змішувача і труб, що використовуються.
Для надійного виконання всіх з'єднань рекомендується використання стійкого до високої температури поліпропіленового трубопроводу. Переваги цих труб: довговічність, стійкість до корозії, з'єднання шляхом паяння.
❗️ Важливо! Після завершення розведення труб, встановлення арматури та відводів для підключення душових лійок переконайтеся в герметичності всіх з'єднань, виконавши пробний пуск води та протримавши їх під тиском кілька годин. Тільки після цього можна приступати до подальшого оздоблення стін.
Монтаж відкритої душової стійки з тропічним душем
Установка душової стійки з верхнім душем та змішувачем виконується за аналогією до традиційних сантехнічних пристроїв. Спочатку, згідно з інструкцією, збирається сама колона з верхньою лійкою, підключається шланг до ручного душу. Після цього за допомогою ексцентриків виконується підключення змішувача до відводів водопроводу. У процесі монтажу обов'язково зверніть увагу на те, щоб корпус сантехнічного пристрою був строго за рівнем.
Далі за допомогою дриля проробляємо отвори в стіні під дюбелі кронштейна, які утримуватимуть подовжувач для душової системи. Останнім етапом монтажу є підключення ручного та верхнього душу та перевірка герметичності всіх з'єднань.
☝ Варто відзначити! Щоб уникнути неприємностей у процесі підключення змішувача та всіх компонентів системи, використовуйте тільки ті кільця ущільнювачів і гумки, які йдуть в комплекті з пристроєм.
Критерії вибору душової системи
Вибираючи душову систему, зверніть увагу не тільки на спосіб її монтажу, але і на особливості конструкції.:
- Зі змішувачем та виливом. Устройства удобны для наполнения ванны, при необходимости могут быть использованы и для душевых кабин.
- Зі змішувачем, але без виливу. За счет отсутствия гусака кран имеет небольшие габариты, что увеличивает безопасность эксплуатации во время принятия душа.
- Без змішувача. Це набір, що складається з душової колони, ручної та верхньої лійки. Як правило, пристрої використовують для модифікації існуючих змішувачів, які обмежуються наявністю лише ручного душу.
❗️ Врахуйте! Якщо не знаєте, на якій висоті вішати душову стійку, запам'ятайте одне правило: після встановлення приладу відстань від голови до верхньої лійки має бути близько 20 см.
Окрім цього, зверніть увагу на такі технічні характеристики пристроїв.
- 🔹 Матеріал. Вибирайте системи, змішувачі яких виготовлені із латуні або нержавіючої сталі. Ці метали відрізняються довговічністю та зносостійкістю. Прикладом таких пристроїв є душова колона Haiba Milano.
- 🔹 Параметри лійок. Верхній і ручний душ, що входять в комплект до системи, відрізняються розміром, кількістю режимів роботи, наявністю можливості видалення накипу без використання спеціальних засобів для чищення. Вибирати потрібний варіант необхідно тільки виходячи з своїх переваг.
- 🔹 Тип девіатора. Перемикач напряму потоку води може виконуватись за допомогою шарового крана або картриджного механізму. Останній тип арматури більш довговічний, проте має підвищену чутливість до якості води, що подається..
Щоб придбати оригінальну душову систему Haiba, замовляйте її на сайті офіційного постачальника "Yorsh". Також в інтернет-магазині ви зможете купити зливний трап для душу, всю необхідну інженерну сантехніку, включаючи труби та запірні вентилі.