Арматура для зливного бачка: як вибрати та встановити
02.12.2021
Поки справа не сягає необхідності встановлення арматури зливного бачка, багато хто навіть не замислюється, як він влаштований і на що звертати увагу при його виборі. У результаті виникнення поломок спостерігаються труднощі у підборі відповідних деталей.
Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтесь, які запчастини бувають, як купити арматуру для зливного бачка та самостійно виконати її встановлення.
Зміст:
Конструкція арматури для зливного бачка
Пристрій зливного бачка унітазу включає наступні механізми:
- Впускний. Відповідає за наповнення бачка після зливу та перекриття крана подачі води з водопроводу при його достатньому наповненні.
- Випускний. Виконує функцію зливу та автоматичного закриття отвору на чашу унітазу при повному спустошенні або досягненні заданого рівня води.
Крім цього, в конструкцію зливного механізму для бачка унітазу входить поплавець, який відповідає за контроль рівня води та роботу впускного пристрою.
💧 Варто відзначити! У сучасних механізмах для зливних бачків використовуються лише пластикові деталі. Незважаючи на те, що вони є досить міцними, під час застосування потрібно бути акуратним. Пошкодження хоча б одного з компонентів вимагатиме заміни всієї арматури.
Типи підключення до водопроводу
Щоб розібратися, як підібрати арматуру для бачка унітазу, визначтеся для початку, який тип підключення використовується у конкретному випадку – нижнє або бічне. На погляд може здатися, що істотних відмінностей між цими типами пристроїв немає. Однак тут використовуються різні впускні механізми, що впливає на їх конструкцію та вимоги до встановлення.
До складу спускної арматури зливного бачка з бічним підключенням до водопроводу входить важіль та випускний механізм. Впускна складається з поплавця, важеля керування клапаном, заливної ємності, що спрямовує. Залежно від конкретної модифікації може використовуватися шланг, який застосовується для зниження шуму під час наповнення бачка водою.
Випускна арматура для бачка унітазу з нижнім підключенням до водопроводу відрізняється конструкцією впускного механізму. Вода надходить не через шланг, а через трубку переливу води на поплавковий клапан, який в залежності від положення поплавця в бачку відкриває/закриває подачу води.
☝ Варто відзначити! Перевага бокового підключення арматури бачка - вона не вимоглива до герметизації отвору, що полегшує процес встановлення.
Критерії вибору арматури для бачка унітазу
Для придбання якісної арматури для зливного бачка, яка гарантовано відпрацює відведений для неї термін, зверніть увагу на ці моменти:
- 🔹 Конструкція. Не варто вибирати моделі надто складної конструкції. Придбання подібної зливної арматури для бачка унітазу лише ускладнює її ремонт у разі несправності.
- 🔹 Функції. Є випускні пристрої з одним та двома режимами роботи. У першому випадку, при натисканні кнопки вода з бачка повністю зливається в унітаз. У дворежимних моделях можливе зливання тільки частини води.
- 🔹 Торгова марка. Вибирайте запчастини на зливний бачок унітазу від відомих брендів. Цим ви захищаєте себе від низькоякісної сантехніки і будете впевнені, що придбаний пристрій відповідає заявленим характеристикам.
Зверніть увагу! Велике значення має у кого ви вирішили купити зливний бачок до унітазу: у посередника або в офіційного представника компанії-виробника. В останньому випадку ви отримуєте офіційну гарантію та повноцінну сервісну підтримку.
Як встановити арматуру для бачка унітазу
Для прискорення процесу монтажу арматури підготуйте заздалегідь необхідні інструменти: розвідний ключ, викрутки, ФУМ-стрічку, кільця ущільнювачів. У деяких випадках може знадобитися герметик силіконовий. Насамперед потрібно закрити подачу за допомогою впускного крана перед бачком, якщо всередині знаходиться вода – злити. Тільки після цього можна розпочинати відкриття кришки.
Оскільки арматура складається з двох роздільних механізмів (випускного та впускного), щоб розібрати унітазний бачок, спочатку демонтуйте впускний механізм разом із поплавком. Це забезпечить вільний доступ до випускної арматури та спростить її зняття. Процес встановлення нового механізму виконується у зворотному порядку.
❗️ Важливо! Перед початком експлуатації сантехнічного пристрою переконайтеся у відсутності протікання. Особливо якщо у вашому бачку унітазу застосовується нижнє підключення. У цьому місці часто виникає течія, причина якої – невідповідність розмірів ущільнювальних кілець старої та нової арматури. Вирішити проблему можна, використавши силіконовий герметик.
Усунення несправностей арматури бачка унітазу
Не всі несправності в роботі арматури бачка унітазу призводять до її повної заміни. Деякі поломки можуть бути усунені без придбання нового механізму.
- Перелив бачка. Проблема викликана несправністю поплавця або впускного клапана. При пошкодженні поплавця його досить легко замінити. У випадку з клапаном потрібно замінити весь впускний механізм.
- Не тримає випускний клапан. Якщо вода довільно подається в злив унітазу, це свідчить про зношування манжети клапана або засмічення отвору в корпусі бачка. Потрібно попередньо почистити бачок, якщо проблема не зникла – замінити ущільнення клапана.
- Кнопка погано працює. Наявність труднощів при натисканні кнопки зливу говорить про порушення її центрування щодо зливного отвору. Подібне трапляється у ситуаціях, коли в процесі експлуатації кришка унітазу трохи відхиляється.
☝ Потрібно врахувати! Несправності у роботі унітазу не обмежуються лише арматурою бачка. Протікання можуть виникнути ще на підведенні до нього, адже термін служби гнучкої підводки обмежений. Тому виконуйте регулярні огляди стану шланги..
Підсумок
Заміна чи ремонт механізму зливного бачка не потребує наявності спеціальних навичок чи знань у сантехніці. Виконати цю процедуру може кожен, хто має мінімальний набір інструментів. Єдина складність - як вибрати відповідну арматуру для зливного бачка, щоб потім не довелося замінювати її через несумісність.
Щоб отримати безкоштовну консультацію, звертайтесь до експертів «Yorsh», які допоможуть підібрати оптимальну модель пристрою та оформлять замовлення у будь-яку точку України, де є відділення національних кур'єрських служб.