Як встановити змішувач у ванній кімнаті?
15.02.2022
Якщо ваша робота не пов'язана з сантехнікою, такий пристрій як кран змішувач може здатися неймовірно складним. Адже на ньому є кран, ще купа отворів, шлангів, ущільнювачів та інших незрозумілих деталей. А про те, щоб самостійно розібратися, як встановити змішувач у ванній, не може бути й мови. Однак, прочитавши цей матеріал, ви не тільки знизите рівень тривоги, але й отримаєте практичні рекомендації, як виконати монтаж крана своїми руками без залучення фахівців.
Зміст:
Все починається з покупки
Ми вже писали, як вибрати змішувач у ванну –це повний гайд, що описує, які вони бувають і на що звернути увагу під час підбору цих сантехнічних пристроїв. Зараз розберемо основні критерії вибору, які безпосередньо впливають на монтаж пристрою.
- Тип. Є змішувачі для встановлення на борт ванни та на стіну. У першому випадку всі запірні механізми ховаються за екраном, видимі лише елементи керування, вилив та шланг. Настінні змішувачі встановлюються за допомогою ексцентриків, відповідно, пристрій повністю відкритий.
- Матеріал. Вироби з нержавіючої сталі або латуні досить міцні та здатні витримати падіння. Єдине, що можна пошкодити на цих пристроях – це декоративне покриття. У випадку із силуміном або термопластиком слід бути більш обережним. Незважаючи на довговічність матеріалів, вони погано переносять механічний тиск та падіння.
- Управління. Підключення картриджних одноважільних та двовентильних змішувачів з кран-буксами практично не відрізняється один від одного. Однак при виборі моделей з термостатичним керуванням знадобиться електроживлення для роботи клапана.
☝ Варто відзначити! Крім технічних характеристик, на те, як правильно встановити змішувач у ванній, впливає його комплектація, адже висота у пристрої з довгим, литим виливом або без нього відрізнятиметься.
Установка змішувача у ванній на стіну
Купивши змішувач у ванну з душем або без нього, спочатку потрібно перевірити комплектацію. Разом із пристроєм повинні поставлятися ущільнювачі та ексцентрики, без яких установка неможлива.
Зверніть увагу! Змішувачі для ванної кімнати з довгим виливом переважно поставляються в напіврозібраному вигляді: гусак, шланг і сама душова лійка йдуть окремо в тій же коробці, що і корпус. Можна виконати попереднє складання, щоб переконатися, що деталі підходять одна до одної, але для зручності монтажу краще зняти всі елементи.
Після перевірки комплектації можна розпочинати безпосередній монтаж. Спочатку необхідно перекрити подачу холодної та гарячої води та демонтувати старий змішувач, якщо такого немає, тоді заглушки. Ретельно очищаємо різьблення патрубків подачі: ця дія дозволить виключити попадання іржі та іншого сміття в процесі прикручування.
Щоб після установки змішувач був максимально наближений до стіни, перевірте без герметика наскільки ексцентрики вкручуються. Як правило, довжина різьблення цих кріплень більша за глибину гайки у відповідь патрубка. У цьому випадку можна підрізати ексцентрик за допомогою пилки по металі. Не забудьте ретельно зачистити краї, щоб видалити зазубрені. Після підготовки ексцентрики обробляються герметиком (паклів або ФУМ-стрічкою) та вкручуються в патрубок. У процесі слідкуйте за горизонтальним рівнем і відстанню між виходами: через специфічну конструкцію цих кріпильних елементів воно може відхилятися від необхідного. Між патрубками холодної та гарячої води має бути рівно 150 мм. Завершальним етапом установки настінного змішувача є його підключення до ексцентриків і перевірка герметичності з'єднань.
❗️ Врахуйте! Для зручного використання дотримуйтесь стандартної висоти змішувача у ванній. Вона має бути в межах 20 см від борту або не менше 120 см від підлоги за наявності душу.
Установка врізного змішувача для ванни
Купивши змішувач для ванни з душем, що встановлюється на виріб, може здатися, що з його монтажем справиться лише досвідчений сантехнік. Насправді, пристрій виглядає складним тільки в розібраному стані, але коли справа доходить до безпосереднього підключення, проблем не виникне. Мінімальних сантехнічних знань для цього буде достатньо. Під час монтажу врізних пристроїв не потрібно стежити за висотою змішувача над ванною. Тут вся арматура захована, а підключення до патрубків холодної/гарячої води здійснюється за допомогою гнучких підводів.
Єдине, на що слід звернути увагу в процесі монтажу - правильно виконати отвори під важіль управління, вилив і душову лійку. Діяти потрібно обережно, щоб не пошкодити емаль ванни. Коли отвори готові, можна приступати до збирання самого змішувача. Як і у випадку із настінним, зробити це необхідно до безпосереднього монтажу на ванну.
☝ Важливо! Виконуючи монтаж сантехніки використовуйте тільки оригінальні ущільнювачі, що постачаються в комплекті. Застосування сторонніх або саморобних матеріалів може призвести до протікання, а також втрати гарантії у разі поломки.
Після підключення сантехнічного пристрою до водопроводу перевірте відсутність протікання і лише потім закривайте арматуру під ванною екраном або іншим оздоблювальним матеріалом. Обов'язково передбачте наявність ревізійного люка для перевірки стану гнучких підводів та підключення шлангу ручного душу.
Якщо залишилися питання, як встановити змішувач у ванній на металопластикові труби, звертайтеся до експертів «Yorsh», які мають понад 10 років досвіду роботи із сантехнікою. Окрім цього, магазин є ексклюзивним постачальником якісних змішувачів для ванни Haiba та інших відомих китайських та європейських брендів.