http://yorsh.ua/blog/remont-odnorychazhnogo-smesitelya-ustrojstvo-i-remont-svoimi-rukami
Ремонт одноважільного змішувача: пристрій і ремонт своїми руками
В облаштуванні кухні необхідно враховувати всі дрібниці. Особливо важливо приділити увагу розміщенню мийки, варильної поверхні та холодильника. Продумайте розташування цих елементів таким чином, щоб під час приготування їжі не довелося бігати по всьому приміщенню.
Багато з охочих заощадити вільний простір виконують установку кутової раковини. Але перш, ніж купити мийку на кухню цієї форми, слід взяти до уваги всі особливості, переваги та недоліки такого рішення.
Зміст:
Як влаштованний одноважільний змішувач
Виріб влаштован вкрай просто, безпечно і зручно для ремонту своїми руками. У ньому немає вентильних головок (кран-букс), які могли б часто ламатися. Кожну деталь змішувача можна легко відремонтувати або замінити.
З яких же елементів складається пристрій одноважільного змішувача для кухні та ванної?
- 🔹 Важіль подачі води;
- 🔹 Картридж;
- 🔹 Корпус;
- 🔹 Підвод;
- 🔹 Вилив (гусак);
- 🔹 Кріпильний елемент (гайка или шпилька);
- 🔹 Аератор.
Основні частини моделі з одним важелем - це корпус і картридж із замикаючим пристроєм. Змінний картридж закріплений гайкою, яка естетично захована під ковпачком. Ці компоненти регулюють інтенсивність потоку і температуру води дисковим або кульовим картриджем.
Різниця змішувачів з одним важелем
За видами картриджів
- Шарові. Назва говорить сама за себе. Виріб складається з кулі, який регулює натиск і температуру води, закриваючи кілька отворів. Як же змішуються потоки гарячої та холодної води? Рух важеля управління тягне за собою рух кулі, який перекриває отвори від патрубків з теплою і холодною водою.
- Дискові (керамічні). Принцип роботи схожий з кульовим, основна відмінність в конструкції. Замість кулі - диск. Термічні показники і сила напору визначаються розташуванням дисків.
За матеріалами виготовлення
- Латунь. Матеріал являє собою сплав міді з цинком. Корпус довговічний, не схильний до корозії і невибагливий в утриманні та догляді.
- Силумін. Змішувачі з цього матеріалу недорогі і дуже популярні. Матеріал крихкий, тому при ремонті силумінової сантехніки потрібно бути дуже обережним. Складається з алюмінію з домішкою кремнію.
- Нержавіюча сталь. Гідна якість за приємною вартістю. Такий матеріал може бути нічим не покритий. Він довговічний, стійкий до корозії, стійкий до механічних пошкоджень, на ньому менше видно розводи від крапель і пальців. Харчова нержавіюча сталь SUS304 має низький вміст вуглецю. У складі відсутній свинець, що прекрасно підходить для виробів в харчовій промисловості. Великим попитом користується змішувач кухонний, виготовлений з нержавіючої сталі SUS304.
- Пластик. Змішувачі одних важелів з цього матеріалу не дорогі і не схильні до корозії. Довговічність і інші характеристики роботи залежать від різновиду пластику. Якісний термопластик не нагрівається, не містить небезпечних для здоров'я металів.
За видами монтажу
Змішувачі одних важелів можуть кріпитися на стіну і на сам виріб. Настінні зразки встановлюються на два отвори в стіні, підключаються за допомогою ексцентриків. Змішувачі "на виріб" встановлюються на раковину, мийку і т.д. Підключаються гнучким підведенням, кріпляться гайкою або шпилькою. Такий підхід - ідеальне рішення для любителів мінімалізму, він не захаращує поверхні і стіни.
За типами виливу
Литий корпус змішувача одноважельного - відмінний варіант для любителів сантехніки "навіки", він простий в обслуговуванні та ремонті. Мінімум рухомих елементів - мінімальна ймовірність поломки. Цілісний корпус ідеально підійде для невеликої раковини у ванну.
Поворотний тип виливу більш функціональний - гусак можна повертати в потрібне для вас положення. Справжня знахідка для одночасного обслуговування ванни і раковини. Про те, як зняти гусак з одноважільного змішувача читайте далі в статті.
Види поломок одноважільного змішувача
Основна причина поломок - це природний знос, який неминуче відбувається через якийсь час.
Несправність роботи картриджа
Пристрій змішувача з картриджем - вельми довговічний, але навіть він іноді дає збій. Які фактори є причинами поломки?
- Неякісний матеріал. Недобросовісні виробники можуть використовувати матеріали для збірки низької якості;
- Механічні домішки. Неякісна водопровідна вода і абразиви можуть зруйнувати роботу виробу. Вода підвищеної жорсткості призводить до відкладення накипу і солей на конструктивних елементах;
- Некоректна експлуатація. Недбале ставлення виводить з ладу запірний елемент.
Проблема з гумовими прокладками
Згодом прокладки, які з'єднують вилив з корпусом, зношуються. Причини їх зносу можуть бути вельми несподіваними:
- ❌ Застосування прокладки невідповідного розміра;
- ❌ Попадання під прошарок крана сторонніх предметів (наприклад, піщинок);
- ❌ Низька якість матеріалу прокладки;
- ❌ Неякісна установка деталі;
- ❌ Проблема з аератором.
Аератор насичує повітрям потік води, перешкоджає утворенню бризок. Також він економить воду, зменшуючи її споживання. Являє собою невелику насадку на виливі, яка дробить суцільний потік води на маленькі окремі струмки.
Оскільки отвори невеликі, вони легко засмічуються сторонніми домішками. Також поширеною проблемою є корозія, адже деталь може заіржавіти. Розпізнати засмічення досить просто - проблеми аератора тягнуть за собою поганий і нерівний натиск.
Проблема з гнучкими підводками
Згодом гнучка підводка змішувача одноважельного може ослабнути і зіпсуватися. Найчастіше це відбувається через неправильне підключення і неправильно підібрана відстань між змішувачем і мережею водопроводу. Важливо підібрати правильну довжину підводки, щоб не було накручування і перегріву, інакше тріщин не уникнути.
Виробники та постачальники, які відповідально ставляться до своїх клієнтів, обов'язково перевірять якість матеріалів і комплектуючих. Якщо хочете, щоб кран служив вам довго, зверніть увагу на якість сполучних елементів гнучкої підводки одноважільного змішувача.
Тріщина в змішувачі
Чому ж в змішувачі може утворитися тріщина? По-перше, через неякісний матеріал. Вибирайте крани з добротних складників, вони прослужать набагато довше і не піднесуть неприємних сюрпризів. По-друге, тріщина пішла через пошкодження - на корпус впав важкий предмет. Кран з тріщиною не підлягає ремонту, хіба що тимчасовому. Його краще замінити.
Ремонт змішувача своїми руками
Ремонт одноважельною (флажковой) моделі може призвести кожен! Для цього не обов'язково кликати професійного сантехніка, витрачати великі гроші та інші ресурси. Досить мати терпіння, бажання, набір інструментів і докладну інструкцію усунення кожної поломки.
Заміна картриджа
Як же зняти картридж з змішувача?
- Вимкніть воду.
- Акуратно видаліть заглушку.
- Викрутіть гвинт.
- Акуратно, викруткою зніміть ручку.
- Приберіть декоративне (захисне) кільце.
- Викрутіть гайку.
- Вийміть неробочий картридж.
- Очистіть посадкове місце нового картриджа.
❗️ Будьте уважні! Недбале ставлення до цього етапу призведе до протікання змішувача. Картридж буде слабо прилягати до днища одноважільного змішувача, що сприяє недостатній герметичності системи. Для очищення підготуйте оцет і чисте дрантя.
- Встановіть нову деталь у відведений для неї місце.
- Укрутите притискну гайку, закріпіть рукоятку на важелі картриджа і поставте Знову поставити заглушку на.
- Монтаж картриджа закінчено! Відкрийте вентилі і перевірте, чи не тече змішувач.
Заміна гумових прокладок
Самостійна установка гумової прокладки не вимагає особливих навичок. Однак, потрібно бути дуже уважним і акуратним. У місці виливу гумова прокладка часто зношується, але замінити її не проблема. Для цього проведіть такі маніпуляції:
- Відключіть вилив (бажано при включеній воді).
- Видаліть зношені прокладки.
- Підберіть і встановіть нові прокладки.
- Поворотними рухами встановіть виливши назад.
☝ Важлио! Працювати з гумовими прокладками слід дуже акуратно. Один невірний рух може порвати прокладку.
Промивання аератора
Засмічення і знижений тиск води усуне промивка аератора. Зазвичай цю деталь можна легко відкрутити від виливу і видалити забруднення. Як же зробити зняття і чистку?
- Визначте спосіб кріплення аератора: перед вами деталь з зовнішнім або внутрішнім різьбленням? Це важливо для подальшого монтажу. Моделі з внутрішнім різьбленням накручуються зверху на виливши, одиниці з зовнішньою різьбою вкручуються зі внутрішньої сторони.
- Розберіть аератор на сіточку та інші деталі за допомогою ножа і викрутки. Промийте засмічення під проточною водою.
- Якщо є серйозний наліт – почистіть аератор. Покладіть сіточку і інші деталі в розчин з оцтом. Зачекайте двадцять хвилин, за цей час наліт повинен розчинитися. Тепер слід ретельно очистити деталі, і промити залишки абразиву.
- Зберіть виріб в зворотному порядку: вставте сіточки, потім закріпіть корпус аератора в виливши. Можна трохи затягнути ключем або загорнути вручну.
Заміна гнучких підводок
Як же відкрутити шланг від змішувача?
- Закрийте водопровідний кран.
- Скрутіть накидну гайку і від'єднайте змішувальний шланг від основної труби.
- Зніміть змішувач.
- Отстикуется змішувальний шланг від самого виробу.
- Встановіть нові змішувальні шланги, зберіть всю систему в зворотному порядку.
- Прикріпіть шланги підведення до відведення труби.
❗️ Важливо! Якщо стик заіржавів, видаліть корозію і обробіть поверхню. Скористайтеся WD-40 або розчинником.
Усунення тріщини в змішувачі
Якщо в змішувачі утворилася тріщина, ремонтувати корпус марно. Хіба що тимчасово, до якнайшвидшого походу в сантехнічний магазин.
Для тимчасового вирішення підійде герметик. Замажте тріщину відповідним складом, наприклад, методом "холодного зварювання". Через кілька місяців герметик розкришиться і ремонт доведеться неодноразово повторити. Природно, кран, який замазали герметиком, матиме вельми непрезентабельний зовнішній вигляд.
Як уникнути поломок
Дотримуючись трьох простих правила, можна збільшити термін роботи виробу в кілька разів. Отже, про що ж слід подбати, щоб установка змішувача на кухні або в іншому місці довгі роки не вимагала ремонту:
- ✔️ При виборі звертати увагу на якість матеріалу корпусу і внутрішнього механізму.
- ✔️ Акуратно звертатися з водозапорною апаратурою.
- ✔️ Стежити за якістю води. Абразивні частки псують механізм вироби. Для уникнення руйнувань, бажано встановити фільтр грубої очистки. Також важлива правильна установка водопровідної системи. Будь-який дефект труб слід негайно усунути.
Як бачите, для ремонту змішувача з однією ручкою не обов'язково кликати професійного сантехніка. Можна самостійно запобігати проблемам, своєчасно проводити профілактичний ремонт. Знаючи як влаштованний одноважільний змішувач і слідуючи покроковим інструкціям, ви з легкістю усуньте будь-яку несправність!