Переглядів: 3272
Rated 5 stars out of 5
(9)

Ремонт двохвентильного змішувача для кухні

Автор: Василь Ковальчук
03.06.2021

Незважаючи на постійно зростаючу популярність одноважільних кранів, змішувачі для кухні двовентильні не планують здаватися. Основна перевага цих сантехнічних пристроїв - точне регулювання температури і сили натиску, яке виконується двома окремими вентилями. Один відповідає за подачу холодної води, а другий - гарячої.

Зміст:

  1. Популярні проблеми і їх причини
  2. Рішення проблем
  3. Корисні поради по використанню

Представлені пристрої досить надійні. Але яким би акуратним не було звернення, рано чи пізно механізми зношуються. Виникає необхідність виконати ремонт змішувача на кухні.

Перш ніж приступати до конкретних дій, потрібно розібратися, як влаштований двухвентильний кран.

  • 👉 Вилив (гусак). Як правило, для кухні підходять поворотні виливи. Для кріплення до корпусу змішувача використовується гайки, щоб уникнути протікання між деталями встановлюється ущільнювач.
  • 👉 Корпус. Бюджетні пристрої переважно силумінові, пристрої середнього і преміального цінового сегмента комплектуються корпусом з латуні.
  • 👉 Замикаючий механізм. Для відкриття/закриття в двохвентильних змішувачах застосовується кран-букса керамічна або зі штоком і прокладкою.

Незалежно від виду, в якості підведення до змішувача з установкою на виріб використовується гнучкий шланг в металевій оплетке.

Популярні проблеми і їх причини

Розібравшись з пристроєм змішувача для кухні, простіше виконати ремонт. До поширених проблем цього виду сантехніки віднесемо:

  • У закритому положенні кран пропускає. Причина залежить від конкретної моделі кран-букси. Це може бути знос прокладки або металокерамічних пластин.
  • Протікання гусака. Це може бути тріщина в деталі, викликана сильним ударом або зношений ущільнювач між гайкою і корпусом виробу.
  • Протікання з-під вентиля. Якщо встановлен запірний механізм з гумовою прокладкою, причина - знос сальникового ущільнення штока. У випадку з керамічною вентилями - пошкодження ущільнювального кільця між картриджем і корпусом змішувача.
  • Протікання знизу мийки. Протікання під раковиною викликаються пошкодженням гнучкого підведення або зносом ущільнювачів, що використовуються при підключенні до виходу водопроводу або змішувача.

❗️ Варто відзначити! Причиною виникнення калюж під раковиною може бути не сам змішувач, а погано загерметизований стик мийка-стільниця.

Рішення проблем

Коли причина поломки встановлена, можна починати ремонт кухонного змішувача. Але, перш ніж приступити, потрібно закрити подачу води на пристрій і наступні інструменти: розвідний ключ, викрутка, шестигранник і замінна деталь.

У закритому положенні кран пропускає

кран смеситель для кухни ремонт

Ремонт кран-букси змішувача залежить від її типу. У замикаючих механізмів з гумовим ущільнювачем часто виходить з ладу саме запірний орган. Щоб виконати ремонт, потрібно зняти ручку і за допомогою розвідного ключа викрутити кран-буксу. В її нижній частині буде прокладка, яка утримується гвинтом. Для заміни болт слід викрутити, і на місце зношеної деталі встановити нову прокладку.

При протіканні керамічного крана єдиний спосіб ремонту сантехніки змішувача - повністю замінити запірний механізм на новий.

Ремонт гусака змішувача

ремонт смесителя для кухни

Якщо гусак має механічне пошкодження, тоді ремонт змішувача Haiba або будь-якого іншого виробу полягає в повній заміні поламаних деталі. Для цього вилив потрібно попередньо зняти шляхом відгвинчування його гайки. Діяти рекомендуємо акуратно, щоб не пошкодити її поверхню. Як правило, нові гусаки вже комплектуються ущільнювачами, але якщо в вашому конкретному випадку вони не передбачені, доведеться докуповувати або вирізати його самостійно, інакше проблема протікання не буде вирішена.

У разі виявлення течі з-під кріплення гайки гусака, щоб виконати ремонт напівоборотні крана змішувача, досить просто замінити ущільнювальні кільця або прокладку в залежності від конкретної моделі пристрою.

Також, щоб дізнатися як розібрати кухонний змішувач Haiba рекомендуємо ознайомитися з інформацією в статті.

Протікання з-під вентиля

двухвентильный смеситель для раковины

Протікання сальникового ущільнення можна усунути шляхом його перебивки. Але процес цей трудомісткий і потребує значних витрат часу. Тому простіше просто купити нову кран-буксу.
При протіканні з-під ущільнення для його заміни потрібно повністю вийняти кран-буксу. Процедура виконується за тим же алгоритмом, що і при повній заміні замикаючого механізму.

Протікання знизу мийки

У більшості випадків замінити гнучкий підвід або ущільнення до нього не вийде без повного зняття крана. Як розібрати двухвентильний змішувач на кухні, залежить від способу його кріплення до стільниці або мийки (шпильки або гайки). Але перш за все потрібно від'єднати гнучкі підводи від виходів водопроводу, щоб можна було змішувач спокійно витягнути з посадкового отвору.

Коли нові підводи підключені, вся процедура виконується в зворотному порядку. При цьому важливо переконатися в надійності всіх з'єднань, інакше можна затопити кухню.

Корисні поради по використанню

Щоб не довелося в терміновому порядку шукати інформацію, як зняти вентиль зі змішувача або викликати сантехніка, краще попередити поломку, ніж виправляти її наслідки. Подаємо кілька порад, які дозволять продовжити життя сантехніці без необхідності ремонту.

  • ✔️ Установка фільтра грубої очистки. Наявність фільтра особливо актуально для змішувачів, у яких керамічні кран-букси. Встановлені всередині замикаючого механізму металокерамічні пластини чутливі до якості води. У разі потрапляння між ними забруднень кран-букса буде пропускати.
  • ✔️ Регулярне чищення аератора. Засмічення аератора вапняними відкладеннями призводить до виникнення надлишкового тиску всередині гусака. Тривала робота в цьому режимі може стати причиною пошкодження ущільнювачів між виливом і корпусом змішувача.
  • ✔️ Перевірка гнучких підведень. Металеве обплетення захищає гумовий шланг гнучких підведень від механічних пошкоджень, але і не дає змоги вчасно виявити дефект. Тому потрібно періодично перевіряти стан підведень.

У цій статті представлені найбільш поширені поломки двохвентильних кранів і способи їх усунення, в той час як ремонт змішувачів з одним важелем для кухні має істотні відмінності. Основна причина - абсолютно інша конструкція замикаючого механізму.

Якщо необхідний новий змішувач, ви завжди зможете його замовити в інтернет-магазині «Yorsh», який виступає ексклюзивним постачальником виробів кращих іспанських, німецьких, чеських і китайських виробників сантехніки на території України.

Товари з огляду

Попередня стаття

Заміна картриджа в змішувачі на кухні: покрокове керівництво

Наступна стаття

Тече кран у ванній: як усунути поломку?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ