http://yorsh.ua/blog/poverkhnostnyj-nasos-ne-kachaet-vodu-prichiny-i-chto-delat
Поверхневий насос не качає воду: причини і що робити?
Представлені в інтернет-магазині «Yorsh» побутові поверхневі насоси користуються стабільним попитом серед споживачів. Подібне насосне обладнання купують не тільки для поливу городу з бочки і інших ємностей. Якщо глибина дзеркала води становить не більше 8 метрів, вони цілком можуть використовуватися для водопостачання приватного будинку. Але, незалежно від того, встановлено у вас садовий поверхневий насос або повноцінна насосна станція, може виникнути ситуація, коли обладнання працює, а вода не надходить.
Варто відзначити, що простого рішення несправності насосного обладнання не існує. Щоб виконати ремонт поверхневого насоса, потрібно добре розбиратися в його будові.
Зміст:
Конструкція поверхневого насоса
Пристрій поверхневого насоса приблизно однаково у всіх типів подібного обладнання. Основними вузлами виступають такі елементи:
- Електродвигун. Перетворює електричну енергію в механічну за рахунок обертання ротора, встановленого на підшипниках. Для охолодження електродвигуна застосовується крильчатка, яка, як і робоче колесо, за допомогою вала приєднана до ротора.
- Усмоктувальна камера. Являє собою невелику посудину особливої форми. Має два патрубка, де один використовується для підключення лінії всаса зі свердловини або колодязя, а другий - для нагнітання, по ньому вода подається споживачам.
- Робоче колесо. Диск закритою або відкритою конструкції, на якому розташовані лопаті. Під час обертання робоче колесо створює засмоктує воду розрядження. Рідина після потрапляння на лопаті під впливом відцентрових сил видавлюється до стінок всмоктуючої камери і надалі на лінію нагнітання.
Варто звернути увагу! Крім механічних компонентів, в конструкцію поверхневого насоса для будинку входить блок живлення і реле включення, які відповідають за правильну роботу електродвигуна і спрацьовують при зниженні тиску в системі.
Можливі проблеми з поверхневим насосом
До найбільш поширених причин, чому поверхневий насос не качає воду, відносяться:
- Відсутність води в камері всмоктування. Особливо актуальна подібна ситуація для нормальновсмоктуючих насосів, для яких заповненість камери є обов'язковим моментом в їх роботі.
- Глибина всмоктування. Якщо насос не піднімає воду, це може бути пов'язано з тим, що в свердловині або колодязі її рівень знизився.
- Герметичність. На лінії всмоктування вище дзеркала води виникли свищі. В результаті насос не може вийти на необхідну потужність.
- Засмічення грязевика. Забруднення в фільтрі грубого очищення не дозволяють воді нормально протікати по лінії всмоктування. Насос працює в навантаження.
- Низька напруга в мережі. Потужність насоса сильно залежить від якості подачі електроенергії. Якщо напруга нижче зазначеного заводом виробником значення, це може бути причиною поломки насосного обладнання.
- Несправність пускового конденсатора чи реле. Насос може зовсім не отримувати сигнал на включення або електродвигун не може запуститися.
- Знос зворотного клапана. Вироблення цієї деталі призводить до того, що вода не залишається на лінії нагнітання, а зливається в колодязь.
Ще однією причиною, коли виникає необхідність виконувати ремонт поверхневого насоса, є заклинювання ротора через зношування підшипників.
Усунення проблем
Розглянемо причини і шляхи вирішення перерахованих вище проблем з поверхневими насосами.
Несправності, пов'язані з рівнем води в камері всмоктування або колодязі
💧 Якщо насос не піднімається воду, насамперед потрібно перевірити її наявність у всмоктувальній камері. Особливо це актуально для нормальновсмоктуючий насосного обладнання. Рівень води в камері повинен бути максимальним, підходити до самого патрубка для затоки.
У разі, коли причина відсутності подачі води криється в падінні її рівня в свердловині, може знадобитися покупка нового насоса, тільки вже погружного типу. Якщо дозволяє діаметр кілець, можна встановити ежектор на лінії всмоктування, який може піднімати воду поверхневим насосом із зануренням труби до 20 м. При цьому потрібно врахувати, щоб сама свердловина мала цю глибину.
Проблеми з електронікою і електропостачанням
⚡ Слабка напруга в мережі - часте явище в приватному секторі, яке обов'язково позначається на тому, як працює поверхневий насос. Тому, якщо у вашій місцевості спостерігаються перебої з електрикою, використовуйте стабілізатори напруги.
Багато несправності, пов'язані з електронікою (блоком живлення або реле управління), видно не озброєним оком. Досить просто відключити харчування і подивитися на стан плат і деталей на ній. Якщо помітні прогорання, замініть вийшов з ладу елемент. Як правило, це пусковий конденсатор або запобіжник. В особливо важких випадках може знадобитися заміна всієї плати.
Механічні несправності
🔧 При пошкодженні лінії всаса потрібно її дістати і усунути текти. У разі виявлення множинних ушкоджень доведеться повністю замінити трубу. Часто причиною, чому насос не подає воду, виступає забитий фільтр. Першоджерело цієї проблеми в тому, що багато споживачів вибирають фільтруючий елемент з високим ступенем очищення. Однак для нормальної роботи насоса цілком достатньо фільтра на 100 мкм, який ефективно захистить робоче колесо від великих часток.
Якщо заклинив або згорів електродвигун поверхневого насоса, його ремонт може обійтися за вартістю, як нове насосне обладнання. Тому перш, ніж приступати до усунення цієї несправності, потрібно гарненько підрахувати витрати і зважити плюси і мінуси ремонту.
Корисні поради щодо вибору поверхневого насоса
Якщо з яких-небудь причин вам не вдалося відремонтувати старий поверхневий насос і ви вирішили купити новий агрегат, зверніть увагу на наступні нюанси.
- Принцип роботи. Існують два види поверхневих насосів: відцентрові і вихрові. Візуально вони не відрізняються один від одного, відмінності помітні тільки після розбору всмоктуючої камери. У вихрових насосів лопаті мають особливу форму, яка під час їх обертання створює завихрення з потоків води, що підсилюють розрядження на всасе. В результаті вихрові поверхневі насоси більш ефективні при інших рівних характеристиках з відцентровими.
- Тип всмоктування. Бувають Нормальновсмоктуючий і зважених насоси. За ефективністю роботи вони практично не відрізняються. Однак для функціонування нормальновсмоктуючого агрегату існує обов'язкова умова - заповненість всмоктуючої камери і всієї лінії всмоктування. Сухий хід для цього типу насоса неприпустимий. Зважених менш вимогливі до герметичності.
- Матеріал. Поверхневі насоси випускаються в чавунному і нержавіючому корпусі. Обидва варіанти прийнятні для подачі питної води. Однак потрібно враховувати, що при тривалому простої насоса з чавуну можлива наявність невеликої кількості іржі, яка зникає у міру використання пристрою.
Щоб бути впевненим у якості придбаного агрегату або запчастин для поверхневого насоса, замовляйте прилади в інтернет-магазині «Yorsh». Компанія є ексклюзивним експортером насосного і сантехнічного обладнання торгових марок Koer, Granfar, Vodomet на території України і, крім продажу, надає сервісну підтримку продукції представлених брендів.