Переглядів: 740
Rated 4 stars out of 5
(4)

Змішувачі з гнучким виливом: плюси та мінуси

Автор: Василь Ковальчук
13.02.2024

Кухонні змішувачі з гнучким гусом стрімко набувають популярності. Це пов'язано з тим, що збільшилася кількість людей, які дивляться не лише на дизайн сантехніки, а й на функціональність, адже традиційні поворотні крани дуже обмежені. Особливо незручно користуватися звичайними виробами, якщо встановлено велика квадратна мийка, та ще з кількома чашами.

За рахунок можливості зміни напрямку потоку води кухонний змішувач з гнучким виливом полегшує догляд за великими мийками, але наскільки він зручний для вирішення інших завдань, спробуємо розібратися.
У цій статті ми розглянемо позитивні та негативні сторони купівлі гнучких змішувачів на кухню, дамо професійні рекомендації щодо вибору, а також розвіємо деякі міфи.

Зміст:

  1. Переваги і недоліки
  2. Види кухонних змішувачів з гнучким виливом для мийки
  3. Рейтинг змішувачів для кухні з гнучким виливом
  4. Чому варто вибирати змішувачі з гнучким виливом?

Переваги і недоліки

змішувач на кухню з гнучким виливом

За допомогою такого крана користувач може легко змінити висоту виливу, тим самим підставивши під нього високу каструлю, або направити воду в дальній кут мийки, збільшивши якість догляду за нею. Вони бувають різного кольору та дизайну, що дозволяє купити гнучкий змішувач для кухні, який повністю відповідатиме її інтер'єру.
Окремо варто відзначити зручність регулювання води, що забезпечує одноважільний картриджний механізм керування. В результаті, однією рукою ви можете налаштовувати оптимальний температурний режим, а другою – спрямовувати вилив.
Незважаючи на свої переваги та суттєве полегшення роботи на кухні, змішувачі з гнучким гусом не позбавлені недоліків.

  • 🔹 Висока вартість. Якщо найдешевший поворотний одноважільний кран має ціну від 300 грн., то змішувач із гнучким виливом – від 800 грн. Але якщо врахувати, що купивши останній, ви значно підвищите комфорт на кухні, ця вартість цілком виправдана.
  • 🔹 Більш вимогливі до монтажу. Під час експлуатації місця з'єднання зливу з корпусом змішувача та мийкою піддаються більшому навантаженню, ніж при виборі класичних поворотних моделей. Тому тут потрібно подбати про надійність кріплення кожного елемента.
  • 🔹 Специфічні несправності. Через підвищене навантаження кільця ущільнювачів між корпусом і гусаком гнучкого змішувача виходять з ладу частіше, ніж у звичайних кранів. Крім цього, у конструкції виливу використовується шланг, який при тривалій експлуатації зношується і може стати джерелом протікання.

Крім об'єктивних недоліків, існують справжні міфи щодо встановлення змішувача з гнучким виливом. Наприклад, вважається, що кран не підходить для маленьких та вузьких мийок або що цей тип сантехніки менш гігієнічний і за ним потрібний особливий догляд.
Подібні домисли не мають підстав, адже саме для невеликих кухонь вони і призначені насамперед. Можливість опускати вилив і при необхідності піднімати забезпечує оптимальну відстань між дном і виходом води, що дозволяє досягти мінімальної кількості бризок. При цьому самі гуси покриті харчовим силіконом, який не є джерелом розвитку цвілі, грибка та бактерій.

Види кухонних змішувачів з гнучким виливом для мийки

Як і будь-яка сантехніка, представлені типи кранів для кухні випускаються в різноманітних модифікаціях. Насамперед це стосується матеріалу. Корпус може бути виготовлений із силуміну (сплав кремнію з алюмінієм), латуні (сплав міді з цинком) або нержавіючої сталі. Вибір конкретного матеріалу безпосередньо впливає на ціну змішувача для кухні з гнучким виливом та його експлуатаційні характеристики: міцність, зносостійкість, довговічність.

Латунь є еталонним матеріалом для сантехніки. Вона стійка до корозії, має високу міцність, легко піддається обробці. Єдиний недолік – висока вартість.

За технічними характеристиками нержавіюча сталь не поступається латуні, але має нижчу вартість. Причина криється у більшій поширеності нержавіючої сталі, відповідно, спочатку низькою ціною сировини. Однак все залежить від конкретної моделі та марки сплаву.
Крани із силуміну належать до категорії бюджетних. Це легкий сплав, суттєво поступається латуні та нержавіючій сталі за щільністю. Тому зроблені з нього вироби мають нижчу ударостійкість, при падінні можуть з'явитися сколи і тріщини.

Варто відзначити, що незалежно від основного матеріалу, кран з гнучким виливом може бути покритий порошковою фарбою або хромований..

Рейтинг змішувачів для кухні з гнучким виливом

Для більшої наочності розглянемо рейтинг найпопулярніших кранів для кухні з гнучким виливом у різній ціновій категорії.

Mixxus SUS 011 (SS2799)

змішувач з гнучким виливом плюси та мінуси

Змішувач відноситься до бюджетних. Корпус виконаний із нержавіючої сталі, що сприяє підвищеній стійкості до фізичних навантажень; Декоративного покриття немає. Модель у сірому кольорі – універсальне рішення для різних стилів оформлення кухні. Встановлюється кран на гайку, тому перед покупкою на стільницю потрібно враховувати її товщину.
В цілому, відгуки про змішувач з гнучким виливом Mixxus SUS 011 (SS2799) позитивні. Деякі користувачі нарікають на те, що встановлений у пристрої картридж має підвищену чутливість.

Zerix GTA-011 Refl.Black (ZX4837)

змішувач для кухні Mixxus

Відмінною особливістю цього змішувача є двовентильне керування. Цей спосіб може здатися незручним, оскільки спочатку необхідно налаштувати температуру та силу потоку, а потім положення виливу. Однак тут забезпечується точніший контроль, особливо натиску. Як запірний механізм застосовуються керамічні кран-букси.
Як і попередня модель корпус виробу зроблений з харчової нержавіючої сталі без декоративного покриття. Тому під час догляду за ним необхідно бути обережним і не використовувати агресивні миючі засоби, які спричиняють виникнення плям.
Чорний вилив надає крану стильного вигляду і робить його більш універсальним для різних стилів інтер'єру кухні.

Haiba Nobel 021 (HB3982)

кухонний змішувач Zerix

Модель є чудовим прикладом, як має виглядати сучасна сантехніка. Крім гнучкого силіконового гуса, змішувач має окремий вилив, призначений для фільтрованої води, який одночасно є тримачем.
Корпус Haiba Nobel 021 (HB3982) виготовлений із якісної латуні класу А, що підтверджується відповідними сертифікатами. Цей сплав відрізняється підвищеним вмістом міді (більше 60%) та цинку (понад 30%), при цьому значення таких домішок як свинець становить менше 2%. Це означає, що матеріал є повністю безпечним і може контактувати з питною водою.
Кран має високу оцінку серед користувачів, які відзначають його нестандартний дизайн та функціональність.

Почему стоит выбирать смесители с гибким изливом?

Гнучкий гусак на змішувачі – чудове рішення для тих, хто хоче розширити функціональні можливості своєї кухні. З його допомогою полегшується догляд за мийкою або миття посуду, набір води в різні ємності. Наприклад, ви можете біля раковини поставити каструлю, яка не вміщується в чашу мийки, і, повернувши вилив, направити до неї потік.
Ремонт кухонних змішувачів із гнучким виливом не відрізняється від звичайних моделей. Разом з тим, якщо якийсь колір крана вам набрид, можете придбати інший. Силікон, будучи основою гуска, випускається в широкій гамі кольорів, відповідно, кожен зможе підібрати оптимальний варіант.

Товари з огляду

Попередня стаття

Як вибрати змішувач для кухні: розвінчання маркетингових міфів

Наступна стаття

Вибираємо недорогий змішувач для кухні

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ