Переглядів: 3610
Rated 3 stars out of 5
(12)

Який герметик вибрати для водопровідної труби?

Автор: Василь Ковальчук
09.02.2022

Від того, які ущільнювачі для з'єднання труб використовувалися під час розведення системи гарячого/холодного водопостачання та каналізації, залежить її надійність та довговічність. Якщо герметизуючий склад або матеріал підібраний правильно, протягом 10 років і більше ви можете не турбуватися про можливість виникнення протікання.
Розуміння того, який герметик для труб водопроводу слід використовувати, необхідне при виконанні самостійного ремонту, а й контролю за роботою майстрів. Недобросовісні або недосвідчені сантехніки часто ігнорують правила застосування цих сполучних матеріалів, що призводить до протікань.

Зміст:

  1. Призначення та види герметиків для різьбових з'єднань труб
  2. Вимоги до складу герметика
  3. Як усунути протікання труби на стику?

Призначення та види герметиків для різьбових з'єднань труб

з'єднання труб водопроводу

При з'єднанні труб без зварювання завжди існує ризик виникнення протікання, що відноситься до різьбового та розтрубного приєднання. Зумовлено це тим, що неможливо досягти високого рівня герметичності між двома рухомими деталями. У будь-якому випадку залишається проміжок, через який проникає вода. Саме для їх усунення застосовуються різні склади і матеріали для герметизації стиків.
Незважаючи на різноманітність торгових марок, існують такі основні типи герметиків для труб водопостачання:

  • Пакля. Сантехнічний ущільнювач, виготовлений із волокон льону. Пакля використовується для герметизації різьбових з'єднань труб. Під впливом вологи вона набухає та повністю закупорює всі можливі просвіти. Недолік клоччя - нетривалий термін експлуатації.
  • Пасти. Самі собою пасти для ущільнення різьбових з'єднань не використовуються. Як правило, ці склади застосовують разом з клоччям, за рахунок цього істотно збільшується стійкість до зносу та термін експлуатації останньої.
  • ФУМ-стрічка. Є сучасним аналогом льону. Матеріал є довговічним і простим у використанні. Добре витримує температурні перепади, тому може використовуватися для прокладання трубопроводів гарячої та холодної води.
  • Сантехнічна нитка. Це синтетичні волокна, оброблені спеціальним просоченням. Вони забезпечують надійну герметизацію, не руйнуються. Термін експлуатації сантехнічної нитки сягає 10 років.
  • Рідкі. Бувають анаеробні герметики для сантехніки та силіконові. Перші мають високу адгезію і відрізняються тим, що полімеризуються лише за відсутності повітря. Силіконові бувають на основі амінів чи кислот. Останні можуть використовувати лише для герметизації стиків пластикових труб.

❗️ Важливо! Незалежно від типу герметика його слід використовувати в кількості, як прописано в інструкції. Надлишок призводить до труднощів з'єднання трубопроводів.


Вимоги до складу герметика

герметик для труб водопроводу

Перш ніж купити герметик для труб, зверніть увагу на ці моменти:

  • Сфера застосування. Немає універсального герметика, який би підійшов для всіх типів з'єднання труб. Тому, перш ніж придбати конкретний варіант, потрібно перевірити, чи підходить він чи ні.
  • Сумісність. Деякі склади не сумісні з тими чи іншими матеріалами. Наприклад, рідкі герметики для труб на кислотній основі провокують корозію металу, тому їх не можна використовувати при різьбовому з'єднанні.
  • Стійкість. Слід вибирати склад, який буде стійкий не тільки до фізичних навантажень, розширення, а й до побутової хімії, впливу ультрафіолету.
  • Швидкість полімеризації. Як правило, для застигання силіконових герметиків потрібно від 8 годин. Для швидкої полімеризації використовуйте анаеробний клей герметик.

Стоит отметить! Якість складу ущільнювача багато в чому залежить від торгової марки. Щоб купити герметик, який повністю відповідатиме заявленим характеристикам, вибирайте серед пропозицій відомих брендів.


Як усунути протікання труби на стику?

Існують різні причини, чому труба починає текти. Це може бути наслідком гідроудару, помилок під час монтажу, зношуванням. Однак, незалежно від обставин, які призвели до виникнення цієї неприємності, діяти слід швидко, щоб мінімізувати негативні наслідки. Якщо протікання трапилася на трубі холодної або гарячої води, насамперед потрібно перекрити подачу. Найчастіше шукати проблему необхідно у місцях стику трубопроводу, особливо звернути увагу до різьбові з'єднання.
Оптимальний варіант для усунення проблеми - роз'єднання різьблення і повна заміна ущільнювача, але якщо цієї можливості немає, герметик для труби, що протікає, на аміновій основі стане підходящим варіантом. Він не боїться вологи і може використовуватися, навіть за умови, що місце протікання мокре. За допомогою силіконового герметика можна усунути текти труби опалення. Для цього його потрібно намазати у місці пошкодження, після чого обмотати бинтом або тканиною, добре затягнувши її. Після виконання обробку ще одним шаром герметика і обв'язати. Процедура повторюється кілька разів. В результаті у вас вийде "армований хомут", міцності якого буде достатньо до повноцінного ремонту пошкодженої ділянки труби.


❗️ Врахуйте! Протікання на магістральних трубах слід усувати за допомогою хомутів, які можуть витримати вплив високого тиску. У деяких ситуаціях може допомогти холодне зварювання, але для його застосування поверхня трубопроводу добре висушується та знежирюється.


Якщо потрібна допомога у виборі герметика для усунення протікання або під час монтажу нового трубопроводу, звертайтеся до експертів «Yorsh», які безкоштовно проконсультують та підберуть оптимальний варіант складу.

Товари з огляду

Попередня стаття

Переваги використання кульових кранів Koer

Наступна стаття

Чим відрізняються біметалічні та алюмінієві радіатори?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ