Чим відрізняються біметалічні та алюмінієві радіатори?
27.01.2022
Радіатори опалення належать до категорії обладнання, яке рідко підлягає заміні. Тому під час капітального ремонту у квартирі новобудові чи приватному будинку хочеться, щоб нові батареї справно працювали, були ефективними та мали привабливий зовнішній вигляд.
Найбільш оптимальним варіантом вважаються алюмінієві та біметалічні моделі, представлені в каталозі радіаторів з розмірами у магазині «Yorsh». Однак незважаючи на те, що обидва варіанти належать до секційного типу, вони відрізняються технічними характеристиками та умовами експлуатації, які потрібно обов'язково враховувати перед покупкою.
Зміст:
Отличие биметаллического радиатора от алюминиевого
Найпростіше пояснення, що це біметалічні радіатори – батареї для опалення, що складаються з двох різних типів металів. Як правило, це сталевий колектор та алюмінієва оболонка. В результаті радіатори опалення біметалічні поєднують у собі переваги відразу двох типів батарей: сталевих та алюмінієвих. Від перших вони отримують високу міцність та можливість роботи під тиском, від других – максимальну тепловіддачу.
Зовнішньо різниця між біметалевими та алюмінієвими радіаторами непомітна, тільки при більш детальному аналізі технічних характеристик можна побачити відмінності. Алюмінієві через особливості металу відрізняються нижчими параметрами робочого тиску: 6-16 бар. При цьому, купивши алюмінієвий радіатор, ви зможете розраховувати на 230 Ватт з однієї секції.
☝ Варто звернути увагу! Батареї з алюмінію та біметалічні швидко прогріваються, але й швидко остигають.
Які радіатори найкращі для приватного будинку, а які для квартири?
Робочі параметри опалювального обладнання приватного будинку та квартир у багатоповерхівках відрізняються. По-перше, тиск води в будинку не перевищує 3-5 бар, тоді як у дев'ятиповерхівці досягає 10 бар. По-друге, в системах індивідуального теплопостачання ви можете самостійно відстежити якість теплоносія, чого не скажеш про централізовані.
У випадку з приватним сектором немає ствердної відповіді щодо того, які радіатори кращі за алюмінієві або біметалічні. Обидва варіанти відмінно підходять для індивідуального обігріву.
❗️ Важливо! Купивши радіатор опалення з алюмінію, перевірте рівень pH теплоносія. Він повинен мати нормальне значення. Переконайтеся, що в системі немає мідних елементів, таких як теплообмінник котла. З міддю алюмінієвий радіатор створює гальванічну пару, що призводить до його корозії.
Для квартир краще вибирати радіатор опалення біметал. Завдяки наявності сталевого колектора вони краще витримують гідроудари та менш вимогливі до якості теплоносія.
Підключення алюмінієвих та біметалічних радіаторів опалення
Незалежно від того, купіть біметалічні радіатори або алюмінієві, ефективність їх роботи багато в чому залежить від правильності монтажу.
- Розрахунок потужності. Для цього можна скористатися готовими таблицями розрахунків або вирахувати кількість необхідних секцій виходячи з площі приміщення, що обігрівається, і продуктивності одного елемента батареї.
- Складання секцій. Щоб додати секції до біметалічного або алюмінієвого радіатора, використовуйте спеціальний ключ та фітинги. Перед скручуванням елементів обов'язково слідкуйте за наявністю ущільнювача.
- Монтаж. Встановлення батарей здійснюється в місцях з найбільшими втратами тепла: під підвіконнями або вздовж торцевої стіни. Зверніть увагу: відстань до підвіконня повинна бути не менше 6 см, до підлоги - 8 см і до стіни - 5 см.
- Підключення. Використовуйте лише ту арматуру та фітинги, які розраховані для роботи з гарячою водою або теплоносієм. Після підключення обов'язково потрібно перевірити з'єднання щодо витоку.
☝ Зверніть увагу! Неправильне підключення радіаторів опалення може призвести не тільки до їх поганого нагрівання, але і до додаткового навантаження на інші вузли, наприклад, на циркуляційний насос.
Як правильно вибрати комплектуючі до радіаторів?
Фінансові витрати та надійність опалювального обладнання залежать від ціни алюмінієвих радіаторів або біметалічних батарей та комплекту для їх підключення. У магазині сантехніки «Yorsh» ви можете замовити надійні кріплення, виконані з міцної сталі та покриті білою фарбою. Є комплекти для бокового та нижнього підключення.
Окремо варто відзначити термостатичні клапани та головки із системою «антипротечка». Це запірно-регулююча арматура, механізм якої виконаний у вигляді клапана. Встановивши подібний комплект, зможете автоматичне регулювання подачі теплоносія в залежності від його температури або параметрів навколишнього середовища.
Якщо не впевнені в тому, які радіатори підійдуть саме вам, прочитайте відгуки на сайті «Yorsh» або зв'яжіться з експертами компанії. Наші спеціалісти допоможуть підібрати не лише батарею, а й усю необхідну арматуру для підключення.