Переглядів: 1498
Rated 4 stars out of 5
(12)

Які змішувачі для раковини бувають і який краще вибрати?

Автор: Василь Ковальчук
12.04.2021

Вибирати сантехніку потрібно ще на етапі планування ремонту. Особливо, якщо мова йде про змішувачі для умивальника. Адже від його типу установки багато в чому залежить, як будуть прокладені труби, де потрібно робити відводи для підключення крана, а вже після здійснювати підбір раковини і інших сантехнічних аксесуарів у ванну кімнату.

Зміст:

  1. Пристрій змішувача для умивальника
  2. Різновиди змішувачів для раковини за типом управління
  3. Матеріали корпусу змішувача
  4. Покриття змішувача
  5. Які бувають нестандартні змішувачі

Пристрій змішувача для умивальника

Основні компоненти звичайних механічних змішувачів для раковини: корпус, вилив (може бути поворотним і литим), що замикаючий механізм. У більшості випадків їх монтаж виконується на виріб за допомогою шпильки або гайки. Гайкові кріплення будуть актуальним для мийок. Обумовлено це тим, що шток в таких змішувачах, куди накручується гайка, має невелику довжину. Кріплення шпильками актуально в ситуаціях, коли пристрій встановлюється не на раковину, а на стільницю, товщина якої більше 3 см.

Різновиди змішувачів для раковини за типом управління

Купити змішувач для раковини можна з різними типами управління температурою і інтенсивністю потоку води. Кожен з нині існуючих механізмів надійний, тому під час вибору потрібно виходити виключно з того, який варіант буде зручніше конкретному користувачу.

Двохвентильні змішувачі для раковини

безконтактний змішувач для умивальника

Двохвентильні – перші пристрої, які почали використовуватися для умивальників, і до сих пір користуються стабільним попитом у покупців. Цей тип сантехніки відрізняється наявністю двох вентилів: їх потрібно по черзі крутити для настройки оптимальної температури потоку. Один вентиль відповідає за подачу холодної води, а другий - гарячої. Конструкція двохвентильного змішувача для раковини зручна тим, що можна точно і досить швидко встановити оптимальний температурний режим.
За типом виконання двохвентильні змішувачі для раковини бувають двох типів:

  • Повнооборотні. Замикаючий механізм виконаний у вигляді класичного вентиля, де обертання ручкою впливають на поршень, який в свою чергу тисне або віджимає гумову прокладку, що закриває або відкриває отвір для проходу води. Щоб повністю відкрити цю кран-буксу, потрібно ручкою зробити кілька повних обертів.
  • Полуоборотні. За відкриття і перекриття потоку води в цих двохвентильних змішувачах для раковини відповідає керамічна пластина. При обертанні крана вона зміщується щодо отвори для проходу рідини, тим самим посилюючи або знижуючи силу потоку в залежності від ступеня відкриття просвіту. Для максимального відкриття досить повернути кран від 90 до 180 градусів в залежності від конкретної моделі крана.

Варто відзначити! Механізм напівоборотних двохвентильних змішувачів для раковини більш надійний в порівнянні з багатооборотним. Керамічна пластина має значно більший ресурс зносу, ніж гумова або силіконова прокладка.

Одноважільний змішувач для раковини

змішувач для умивальника водоспад

У одноважільних змішувачах для умивальника регулювання температури і інтенсивності потоку здійснюється одним важелем. З його допомогою можна швидко розбавити воду, але для того, щоб домогтися оптимального співвідношення натиск-температура, доведеться призвичаїтися.

Замикаючим механізмом змішувачів з одним важелем для раковини виступає картридж, всередині якого встановлено дві або три керамічні пластини (в залежності від моделі одноважільного змішувача). При підйомі і повороті важеля вони переміщаються відносно один одного, забезпечуючи змішування гарячої і холодної води. При акуратному використанні змішувача механізм надійний і довговічний, а єдиний недолік - чутливість до якості рідини. Тому для забезпечення максимального терміну експлуатації одноважільного змішувача для раковини цього типу потрібно встановити фільтр.

Особливість змішувачів з одним важелем в тому, що в процесі змішування гарячої і холодної води збільшення каналу для одного потоку пропорційно зменшенню другого. У системах централізованого водопостачання змішувач механізм роботи не викликає труднощів. Але якщо в будинку встановлена газова колонка або двоконтурний котел, перекривання потоку гарячої води призводить до перегріву теплообмінника і спрацьовування автоматики нагрівача.

Сенсорні змішувачі для умивальника

змішувач для умивальника

Сенсорні - найбільш сучасний тип пристроїв для раковини. Щоб відкрити воду, потрібно натиснути кнопку або просто торкнутися дисплея. Якщо встановлений безконтактний змішувач для умивальника, тоді досить підвести руку до виливу і відвести, коли потрібно перекрити подачу.

Крім зручності використання, сенсорні пристрої мають інші переваги.:

  • ✔️ Гігієнічність. Щоб відкрити сенсорний кран з безконтактним датчиком, не потрібно братися руками за важіль або поворотну ручку, на поверхні яких активно розвиваються хвороботворні бактерії.
  • ✔️ Економія. Подача води виконується тільки тоді, коли руки знаходяться безпосередньо під краном. Тут повністю виключаються ситуації, коли під час чищення зубів вода просто зливається в каналізацію, а тим часом лічильник рахує кубометри.
  • ✔️ Привабливий дизайн. Наявність сенсорного управління замість ручок для регулювання робить вироби стильними та сучасними.

Важливо відмітити! Встановлювати сенсорний змішувач з безконтактним механізмом потрібно таким чином, щоб в раковині не було світлових відображень, які можуть стати причиною самовільних включень пристрою.

Купивши сенсорний змішувач для умивальника, можна точно задати оптимальну температуру, а «розумна електроніка» самостійно налаштує потоки гарячої та холодної води для її досягнення. Більш того, не потрібно щоразу виконувати настройки. Досить зробити це тільки один раз під час першого запуску сенсорного крана в роботу.

Мінус механізму - висока вартість і залежність від наявності електрики.

Матеріали корпусу змішувача

Матеріал корпусу змішувача для раковини безпосередньо впливає на його стійкість до механічних пошкоджень і довговічність. Існують наступні типи виконання корпусів:

  • З нержавіючої сталі. Кран для раковини з нержавіючої сталі - золота середина ціни-якості. Представлені змішувачі мають помірну вартість, довговічні, не схильні до корозії. Гарантія на змішувачі для раковини з нержавіючої сталі складає 3 і більше років в залежності від виробника.
  • Латунні. Латунні змішувачі, виготовлені з високоякісних сплавів, відрізняються своєю надійність і довговічність. Але щоб не помилитися у виборі і купити дійсно якісний виріб, вибирайте продукцію перевірених торгових марок. Наприклад, змішувачі для умивальника Haiba.
  • Силумінові. Матеріал являє собою сплав алюмінію з кремнієм. Силумінові вироби для раковини дешеві, чутливі до механічних пошкоджень і різким підвищенням тиску у водопровідній мережі.
  • Пластикові. Виготовляються з повністю безпечних полімерів. Змішувачі для раковини з термопластика не зазнають корозії, міцні, витримують будь-які температурні перепади. Існують моделі, покриття яких імітує камінь або хромування.

Купити змішувач для умивальника в Харкові від кращих світових виробників пропонуємо на сайті Yorsh.ua. Крім інтернет-магазину, компанія має пункт видачі, де можна придбати замовлену раніше модель пристрою.

Покриття змішувача

как выбрать смеситель

Вибору покриття змішувача потрібно приділити особливу увагу, адже воно визначає, як виглядає пристрій. Крім цього, від покриття залежить захищеність основного матеріалу від механічних пошкоджень і корозії. Бувають такі типи покриттів змішувачів для раковини:

  1. Хром. Має характерний блиск. За хромованими деталями просто доглядати. Щоб видалити плями і мильні розводи, досить просто протерти змішувач для раковини ганчіркою. Покриття відмінно витримує вплив агресивної хімії для видалення накипу. Хромування може бути матовим або глянцевим; за своїми експлуатаційними характеристиками вони ідентичні, тому вибирати конкретний варіант потрібно виходячи з дизайну приміщення.
  2. Лак. Процес нанесення схожий з процедурою хромування, де застосовується електроліз, тільки замість хром-нікелевої основи тут використовуються склади. За допомогою лаку виготовляють золоті і бронзові змішувачі для умивальника. Як у випадку з хромуванням, вироби можуть мати глянсову або матову поверхню.
  3. Порошкова фарба. Застосовується, коли потрібно отримати виріб в нестандартному колірному оформленні, наприклад, чорний змішувач для раковини. Незалежно від процесу нанесення покриття (під тиском або шляхом випалу), воно відмінно витримує дрібні механічні пошкодження, має тривалий термін служби.

Які бувають нестандартні змішувачі

як вибрати змішувач для раковини

Змішувачі для умивальника з аератором або поворотним виливом вже не є чимось незвичайним. Навіть бюджетні моделі комплектуються цим компонентом. Головним параметром, який визначає зовнішній вигляд змішувача, виступає розмір, форма і функціональні можливості виливу.

  • Високий змішувач для умивальника. Дуже добре підійде тим, у кого встановлена раковина з глибокої чашею. Можна вибирати цей тип змішувачів і для дрібних раковин, але тоді доведеться змиритися з постійними бризками, які розлітаються в усі сторони.
  • Змішувач для умивальника з довгим виливом. Як правило, встановлюються не на раковину, а на стільницю. Такий варіант підійде для великих ванних кімнат, де досить простору для монтажу широкої стільниці.
  • Змішувач для умивальника водоспад. Вилив виконаний у вигляді відкритого або закритого жолоба, по якому вода стікає в раковину, створюючи ефект водоспаду. Цей вид змішувачів вважається дизайнерським, відповідно їх вартість вище в порівнянні з більш традиційними виливами.
  • Змішувач для умивальника з висувним виливом. Конструкція пристроїв ідентична застосовується на аналогічних змішувачах для кухні. На кінці виливу замість аератора встановлена лійка, яка ховається в корпус змішувача. Підключення до замикаючого механізму виконано за допомогою гнучкого підведення.

Окремо потрібно відзначити змішувач для раковини з гігієнічним душем, який відмінно підійде в ситуаціях, коли поблизу розташован біде або унітаз. Крім проведення гігієнічних процедур, змішувач для умивальника з душем зручно використовувати для наповнення різних ємностей великого обсягу.

Якщо залишилися питання щодо того, як вибрати змішувач для умивальника, звертайтеся до експертів інтернет-магазину Yorsh.ua, які допоможуть підібрати оптимальну модель з урахуванням ваших потреб. Компанія - офіційний дилер провідних німецьких, іспанських, чеських і китайських торгових марок, що спеціалізуються на виробництві сантехніки. В асортименті є змішувачі для всіх типів чаш раковин.

Товари з огляду

Монокран на одну воду сенсорний MIXXUS PREMIUM PHOTO 001 (MI2836)
Монокран на одну воду сенсорний MIXXUS PREMIUM PHOTO 001 (MI2836)
Rated 0 stars out of 5
(0)

₴2,739

Немає в наявності
Змішувач для умивальника Haiba Alaska 001 (HB0012)
Змішувач для умивальника Haiba Alaska 001 (HB0012)
Rated 5 stars out of 5
(2)

₴2,396

В наявності
Попередня стаття

Огляд кухонних змішувачів Haiba

Наступна стаття

Як вибрати змішувач для біде?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ