http://yorsh.ua/blog/odnorychazhnyj-smesitel-plyusy-i-minusy
Одноважільний змішувач: плюси і мінуси
Роблячи ремонт або просто замінюючи сантехніку, неминуче виникає питання, який змішувач краще вибрати: одноважільний або двухвентильний. У цьому огляді розглянемо плюси і мінуси кранів з одним важелем, розберемо критерії вибору і на які моменти потрібно звернути увагу.
Зміст:
Пристрій і робота змішувачів з одним важелем
Перш ніж купити змішувач для кухні, важливо розібратися в його пристрої. Це необхідно, щоб підібрати оптимальну, зручну у використанні модель. Крім цього, розуміння механізму роботи пристроя допоможе швидше розібратися, як підключити змішувач правильно.
Компоненти кухонного змішувача:
- Корпус. Може бути виконаний з латуні, нержавіючої сталі, силуміну або термопластика.
- Вилив. Зустрічаються змішувачі з високим, довгим, коротким і з висувним душем.
- Перемикач. Важіль для відкриття/закриття і настройки температури води.
- Картридж. Замикаючий механізм одноважільного змішувача, представлений двома пластинами, захованими в пластиковому корпусі.
Щоб змінити натиск води одноважільним змішувачем, потрібно просто підняти або опустити важіль, а для регулювання інтенсивності змішування холодної та гарячої води достатньо повернути його в ліву або в праву сторону. Одна з керамічних пластин змішувача завжди залишається нерухомою.
Варто зазначити, що одвожільний змішувач має менші габарити в порівнянні з двовентильним, що робить їх більш універсальними і придатними для установки на невеликій кухні.
Підключення змішувача до гарячого і холодного водопостачання виконується за допомогою двох гнучких підводок, а за умови монтажу на стіну - ексцентриків.
Переваги змішувачів з одним важелем
Розібравшись з пристроєм змішувачів з одним важелем, проаналізуємо, які переваги кранів цього виду:
- Зручність використання. Користуватися змішувачем можна однією рукою, що істотно спрощує процес настройки оптимального потоку і температури води, наприклад, під час миття посуду.
- Відсутність стираних прокладок. Прокладки кран-букс - слабке місце двохвентильних кранів, незалежно від виробника сантехніки. Пристрій змішувачів з одним важелем не вимагає ремонту.
- Економна витрата води. При використанні такої сантехніки йде значно менше часу для настройки напору води. Це обумовлено відсутністю необхідності крутити одночасно два крана змішувача, щоб відрегулювати напір.
- Легкість заміни запірного елемента. Картридж змішувачів з одним важелем не підлягає ремонту, однак з його заміною впорається будь-яка людина, маючи під рукою мінімальний набір слюсарних інструментів. Потрібно тільки зняти важіль, відкрутити гайку і витягнути замикаючий елемент. Після установки нової деталі виконати всі дії в зворотному порядку.
Недоліки змішувачів з одним важелем
Незалежно від того, буде встановлено змішувач у ванні або на виріб в кухні, їх об'єднують загальні недоліки:
Поради щодо вибору
- Якість. Зверніть увагу, з якого матеріалу виготовлений кран, який тип покриття. Кращі змішувачі за ціною-якістю - латунні з хромованим покриттям. Фарбовані в чорному або білому кольорі вироби обійдуться дорожче зважаючи на особливості їх обробки.
- Гарантія на корпус і деталі. Якщо погано розбираєтеся в торгових марках виробників сантехніки і не знаєте, як вибрати змішувач, дивіться на термін гарантії. На корпус вона повинна бути не менше 2 років і від одного року на деталі.
- Комплектація. Якісні змішувачі з одним важелем на раковину або ванну навіть в базовій комплектації поставляються з усіма необхідними для установки деталями.
Підсумок
Керуючись поданими в статті порадами, зможете без проблем вибрати змішувач для кухні одноважільний з висувним душем або стандартну модель. Залишилося тільки визначитися з формою і кольором, щоб виріб поєднувався з інтер'єром приміщення і встановленою сантехнікою.
Якщо є сумніви у виборі пристрою або виробника, завжди можна проконсультуватися з фахівцями «Yorsh», які більше 20 років займаються продажем сантехніки.