Пристрій змішувача для ванної
15.02.2021
Придбали новобудову або затіяли капітальний ремонт? Відразу слід подумати про вибір змішувача для ванної, адже від цього може залежати вибір інших сантехнічних виробів і весь результат ремонтних робіт в санвузлі.
У цій статті розберемося, який пристрій змішувача для ванної, його функціональні можливості і які його різновиди представлені на ринку.
Зміст:
Особливості змішувача для ванни
Головна відмінність змішувача для ванної кімнати - наявність перемикача, який дозволяє перенаправляти потік води на вилив або душову лійку.
Крім виливу і тримача душової лійки, змішувач з душем для ванної комплектується аератором. Він розсікає потік води і збагачує його повітрям, що в кінцевому підсумку призводить до економії. Також аератор виконує роль механічного фільтру, очищаючи воду від великих забруднень, наприклад, окалин.
Види змішувачів для ванни
Залежно від типу виконання механізму подачі і регулювання напору змішувачі для ванної бувають одноважельні і двовентильні.
Одноважельні
Основним складовим компонентом цих кранів для ванної є картридж, який управляється єдиним важелем. Якщо він піднятий вгору, здійснюється подача води, при горизонтальному переміщенні відбувається регулювання температури потоку.
Основними компонентами картриджа одноважільного змішувача виступають дві керамічні пластини, які в залежності від положення регулюють подачу холодної і гарячої води і ступінь змішування. Така конструкція відрізняється високою надійністю, що робить її найкращим рішенням для змішувачів для ванни.
Двовентильні
Відмінною особливістю цих змішувачів з душовою лійкою для ванни виступає наявність двох кранів, механізм яких виконаний у вигляді кран-букс. Для настройки оптимальної температури води потрібно обертання обох кранів.
Перевага пристроїв - можливість швидко забезпечити оптимальний напір і температурний режим потоку. Мінус - швидкий знос ущільнювальної гумової прокладки, який призводить до необхідності частої заміни і розбирання змішувача.
Зверніть увагу! Одноважільні і двовентильні крани чутливі до якості пропускаємої води. Наявність забруднень може вивести пристрій з ладу.
Види виливу
Залежно від пристрою змішувача для ванни з душем вилив може бути литим або поворотним. Перший варіант має компактні габарити, відсутні сполуки, що повністю виключає ймовірність протікання. Однак ці сантехнічні вироби неможливо використовувати спільно з раковиною, що рядом стоїть. Для цього краще встановити змішувач для ванної з довгим виливом.
Конструкція поворотних моделей має на увазі наявність з'єднання між гусаком і корпусом приладу. Таке виконання дозволяє не тільки обійтися одним змішувачем для ванни і раковини, а й істотно спрощує процес набрання води у великі ємності.
Способи монтажу змішувачів
За способом монтажу буває врізний змішувач для ванної та настінний. Вибір конкретного варіанту залежить від власних уподобань та особливостей прокладки наявних труб. Тут немає універсального рішення: який змішувач краще для ванної, вирішує користувач виходячи з облаштування санвузла.
Серед настінних варіантів можна придбати хороші недорогі змішувачі для ванної. Вони прості в обслуговуванні. Якщо відводи зі стін розташовані правильно, монтаж пристроїв можна виконати самостійно. Передбачено настінний тримач душової лійки, що спрощує виконання банних процедур.
Врізні змішувачі відрізняються нестандартним зовнішнім виглядом, монтуються на борт ванни, але для їх монтажу потрібно наявність досвіду в слюсарський справі. Неправильне підключення крана може стати причиною протікання, які з огляду на прихованості всіх компонентів швидко виявити не вдасться.
Можливі проблеми
Розібравшись з тим, з чого складається змішувач для ванної, приступимо до розбору можливих проблем при їх використанні і монтажі.
Несправність запірних елементів
Знос запірного механізму - поширена проблема як серед одноважільних, так і двохвентильних змішувачів з душовою лійкою і тримачем. Якщо кран-буксу можна полагодити шляхом заміни прокладки або кілець ущільнювачів, то картридж вимагає повної заміни: він не підлягає ремонту.
Щоб усунути поломку і відновити працездатність крана, потрібно повністю замінити картридж. Для виконання цієї процедури слід попередньо розібрати корпус пристрою.
Запчастини для змішувача у ванну з кран-буксами в достатку. Як правило, достатньо підібрати оптимальну гумову прокладку, яка виконує роль запірного органу і піддається сильному зносу.
Зверніть увагу! Перш ніж виконувати заміну картриджа одноважільного змішувача, переконайтеся, що нова деталь ідентична вийшла з ладу. Неправильний підбір може привести до того, що замикає елемент не стане на місце або виникнуть труднощі при збірці конструкції.
Проблеми з гумовими прокладками
Незалежно від того, встановлено змішувач для ванної латунний або з іншого матеріалу, гумові прокладки зношуються однаково і вимагають заміни. Особливо в місцях з'єднання рухомих елементів, наприклад, корпуси і поворотного гусака.
Показником зносу гумових прокладок є витік води. Для її усунення досить купити новий компонент і встановити його замість старого. Потрібно діяти обережно, щоб не пошкодити поверхню конкретного елемента (змішувача, душової лійки, аератора).
Проблеми з девіатором
Несправність перемикача багато в чому залежить від типу його виконання:
- Золотниковий. Часта проблема - витік з-під перемикача. Причиною може бути некоректний монтаж або знос гумових кілець ущільнювачів.
- Кнопковий. Відрізняється підвищеною міцністю і при дбайливому використанні перемикач може прослужити не одну п'ятирічку. До поширених проблем цього типу девіатором відносяться знос ущільнювачів і поломка пружини.
- Картріджний. Практично не піддається зносу. Єдиною причиною, яка може привести до несправності перемикача такого типу, є забруднення.
Де придбати змішувач для ванної?
Якщо необхідно купити змішувач для ванної недорого, звертайтеся до офіційних дилерів. Крім економії коштів, це реальна можливість придбати оригінальний кран, душову лійку з повноцінною гарантією і сервісною підтримкою.