Переглядів: 2564
Rated 2 stars out of 5
(23)

Кухонна мийка з крилом або без?

Автор: Василь Ковальчук
05.04.2021

Як вибрати мийку на кухню? Один з найскладніших питань під час ремонту, рішення якого зажадає довгих роздумів і аналізу. Потрібно враховувати розмір мийки на кухню, її форму, матеріал виготовлення, наявність або відсутність крила і його конфігурацію. Від цих параметрів залежить зручність організації робочої зони при приготуванні їжі. Крім цього, перш ніж купити мийку на кухню, потрібно врахувати, як вона буде виглядати на загальному тлі інтер'єру.

Зміст:

  1. Вибір форми мийки
  2. Вибір матеріалу мийок
  3. Вибір за способом установки
  4. Особливості та переваги миття з крилом

Вибір форми мийки

мийка на кухню нержавейка

Підбір форми і розміру чаші раковини для кухні залежить від габаритів стільниці, місця розташування сантехніки в межах робочої зони.

  • Квадратні. Класичний варіант мийок. Вироби відрізняються місткістю і універсальністю. Випускаються в різних дизайнах, що дозволяє підібрати модель, яка ідеально підійде до наявного інтер'єру кухні. Існують варіанти мийки з крилом або без нього. Традиційні розміри квадратних мийок: 500х500 мм і 600х600 мм.
  • Прямокутні. Подібна конструкція буде актуальна власникам вузького кухонного гарнітура. Виконавши монтаж паралельно стільниці, отримаєте досить містку кухонну мийку. Розташування поперек - не найкраще рішення, оскільки буде незручно дотягуватися до дальнього краю раковини, а тим більше мити її. Виготовляються в таких розмірах: 550х500 мм, 500х800 мм. Існує прямокутна подвійна мийка з крилом і без нього.
  • Круглі. За рахунок відсутності кутів їх зручно мити. Мають більшу місткість в порівнянні з квадратними або прямокутними. Недолік раковин для кухні цієї конфігурації - вони рідко комплектуються крилом, що викликає труднощі в експлуатації. Доведеться виділяти на стільниці місце для розміщення мокрої посуди. Габарити круглої мийки залежать від діаметра, який варіюється в діапазоні 45-51 см.
  • Овальні. Сама чаша цих раковин має круглу форму, овальність надає крило мийки, розташоване праворуч або ліворуч. Подібна конструкція об'єднує в собі переваги квадратних і круглих виробів. У них немає кутів, які ускладнюють догляд, і в той же час є місце для мокрої посуду і миючих засобів.
  • Трапецієподібні. Дуже добре підходять для великих кухонь з широкими стільницями. Переважно мають два крила, зустрічаються моделі з декількома чашами різних розмірів. Незважаючи на значні габарити мийки можуть встановлюватися в кутку, тим самим візуально економлячи простір робочої області кухні.

Варто звернути увагу! Незалежно від конструкції чаші обраної мийки, оптимальною глибиною буде 15-20 см. Занадто глибокі вироби зручні при частому митті листів та іншого нестандартної посуду. Купуючи раковину глибиною менше 15 см, приготуйтеся до збільшення кількості бризок води.

Вибір матеріалу мийок

мийка для кухні гранітна

Матеріал, з якого виготовлена мийка, впливає не тільки на її зовнішній вигляд, але і на експлуатаційні характеристики.

🔹 Мийки кухонні з нержавіючої сталі. Відносяться до категорії бюджетних варіантів. Унаслідок простоти установки накладні кухонні мийки з нержавіючої сталі є найбільш поширеними. Незважаючи на характерний металевий колір, вони відмінно вписуються практично в будь-який інтер'єр. Мийки бувають глянсовими, матовими і текстурованими. Недолік - поверхня чутлива до подряпин, а деякі продукти і миючі засоби залишають складні плями.
🔹 Мийки кухонні гранітні. Основою виробів є гранітна крихта і акрил. Зустрічаються вироби з кварцового піску або штучного мармуру. Переваги цих мийок в порівнянні з нержавіючими: менший шум і велика різноманітність кольорів. До недоліків гранітних мийок слід віднести страх гарячого і чутливість до фарбувальних речовин, наприклад, до соку буряка.

Зверніть увагу! При виборі матеріалу і кольору потрібно враховувати, щоб кухонна мийка поєднувалася з фартуком. Тільки в цьому випадку можна досягти гармонії в оформленні кухні.

Вибір за способом установки

Залежно від способу монтажу мийки бувають:

  • Накладні. Встановлюються безпосередньо на кухонний гарнітур у вигляді кришки. Цей тип монтажу підійде тим, у кого стандартизована модульна мебель. Для монтажу не потрібна спеціальна підготовка, досить наявності мінімального набору інструментів.
  • Врізні. Для їх установки в стільниці проробляється відповідний отвір, куди і встановлюється раковина. В цьому випадку не потрібно спеціально підбирати розміри гарнітура, мийка може розташовуватися в будь-якому зручному місці робочої зони.
  • Інтегровані. Якщо з попередніми варіантами монтажу можна впоратися без спеціальної підготовки, головне - наявність інструменту, то для установки урівень стільниці без допомоги фахівця не обійтися. Тут потрібна висока точність виконання, оскільки бортик занадто вузький або зовсім відсутній.

Особливості та переваги миття з крилом

мийка з крилом

Крило - це додаткова поверхня кухонного миття, яка може використовуватися для наступих завдань:

✔️ для мокрого посуду;
✔️ для розморожування продуктів;
✔️ для зберігання кухонних губок і миючих засобів.

Вирішення питання, з якого боку має бути крило мийки, залежить від того, встановлюється раковина під правшу або лівшу. Наприклад, якщо активна ліва рука, тоді крило повинно бути справа. Це необхідно, щоб в процесі використання мийки випадково не зачепити стоячі на крилі предмети.

Однозначно сказати, яка мийка краще, неможливо. Кожен покупець підбирає модель, орієнтуючись на власні переваги і дизайн кухні. В інтернеті можна знайти позитивні відгуки про мийки без крила і з крилом, що ще раз вказує на неоднозначність вибору. Однак при покупці обов'язково врахуйте, що раковини з крилом займають багато місця, «з'їдаючи» вільний простір на маленьких стільницях.

Якщо не знаєте, підійде вам мийка з крилом в стільницю або як встановити її, 📞зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Yorsh». Наші фахівці мають великий практичний досвід роботи з сантехнікою і дадуть слушні поради щодо вибору конструкції кухонних раковин, допоможуть підібрати оптимальний варіант.

Товари з огляду

Попередня стаття

Подрібнювач харчових відходів: 5 порад щодо вибору

Наступна стаття

5 критеріїв вибору кухонної мийки

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ