Переглядів: 1796
Rated 4 stars out of 5
(17)

Як вибрати поверхневий насос для води?

Автор: Василь Ковальчук
22.03.2021

Відсутність центрального водопостачання - проблема, з якою стикаються як власники приватних будинків в межах міста, так і за його межами. Єдиний спосіб розв'язати цю проблему - пробурити свердловину або викопати колодязь. Щоб самостійно не носити воду для сільськогосподарських потреб, буде потрібно купити поверхневий насос для поливу городу, який можна використовувати і для водопостачання будинку.

Зміст:

  1. Особливості та принцип роботи поверхневого насоса
  2. Види поверхневих насосів
  3. Матеріал
  4. Важливі критерії вибору

Особливості та принцип роботи поверхневого насоса

насос для колодязя

Поверхневий насос для води встановлюється біля свердловини або колодязя. Підйом рідини здійснюється за рахунок опущеного забірного трубопроводу. Цей спосіб установки істотно спрощує обслуговування обладнання, оскільки весь силовий агрегат знаходиться в безпосередньому доступі. Однак виникають певні труднощі в облаштуванні місця монтажу. Буде потрібно окреме, обладнане сухе приміщення, в якому температура не повинна опускатися нижче + 5 °C.

Вибираючи поверхневий насос для колодязя, обов'язково врахуйте, що дзеркало води повинно знаходитися не глибше 10 метрів. В іншому випадку буде потрібно використовувати пристрої погружного типу, які при правильному виборі потужності здатні піднімати воду з 80-100 м.

Види поверхневих насосів

Від принципу роботи, що характеризує конкретне обладнання, залежить його продуктивність, рівень шуму і габарити.

  • Насос поверхневий відцентровий. Для підняття рідини з глибини і створення тиску тут використовуються відцентрові сили. Електродвигун обертає вал, на якому знаходиться робоче колесо. Під час роботи обертові лопаті створюють розрядження з боку всмоктування, сили якого досить, щоб підняти воду з глибини до 10 метрів. Потрапляючи на робоче колесо, рідина відкидається до стінок корпусу равлика і під впливом відцентрових сил виштовхується в сторону нагнітання, і, відповідно, в систему водопостачання.
  • Насос поверхневий самовсмоктуючий. Являє собою модифіковану версію відцентрових установок. Модифікацією тут виступає ежектор, який може бути встановлений на насос або опущений в свердловину або колодязь. В останньому випадку поверхневий самовсмоктуючий насос для води піднімає рідину з глибини до 30 м. Ежектор створює додаткове розрядження, яке підвищує продуктивність і знижує навантаження на електродвигун.
  • Насос поверхневий вихровий. Ці установки ще називають безшумними поверхневими насосами. Секрет їх тихої роботи - конструкція робочого колеса. Під час обертання воду не відкидає до стінок равлика, а створюються завихрення. В результаті обладнення працює тихіше, та натиск виходить більш плавний. Недолік цих установок - необхідність попереднього заповнення водою перед пуском.

Варто відзначити! Перш ніж вибрати поверхневий насос, врахуйте, що вони чутливі до якості води. Будь-які сторонні включення ушкоджують лопаті робочого колеса, що призводить до його швидкого зносу і виходу з ладу.

Матеріал

насоси для поливу з колодязя

Розібравшись, як працює насос для води і якою буде оптимальний варіант для вирішення конкретних завдань водопостачання, прийшов час вибрати матеріал корпусу пристроя.

  • Нержавіюча сталь. Зупинившись на обладнанні з нержавійки, можете не сумніватися & ndash; воно гарантовано відпрацює весь відведений термін. Пристрій не вимогливий до умов експлуатації, стійкий до корозії. Деякі моделі водяних насосів з нержавіючої сталі витримують тиск завмершої всередині води.
  • Чавун. Водяне обладнання для систем водопостачання приватних будинків, корпус якого виготовлений з чавуну, має значну вагу в порівнянні з нержавіючими аналогами. Тому перед установкою потрібно як слід підготувати підставу. Слід приготуватися до того, що при тривалому простої, що подається в систему водозабезпечення, вода буде мати характерний жовтий відтінок.

Важливі критерії вибору

водяний насос для колодязя

Щоб вибрати оптимальний поверхневий насос для води, зверніть увагу на наступні параметри пристрою:

🔹 Максимальна висота підйому води. За замовчуванням, поверхневі насоси здатні піднімати воду з глибини не більше 10 метрів. Якщо колодязь або свердловина до 30 метрів, слід вибирати модель з ежектором. При заляганні води на більшій глибині, доведеться купувати устаткування погружного типу, яке встановлюється безпосередньо в свердловину.
🔹 Відстань свердловини від житлового будинку. Вибираючи насосне обладнання, враховуйте, що один метр заглиблення забирає 5 метрів від максимального напору установки. Наприклад, якщо вода піднімається з глибини 7 метрів, а граничний показник висоти стовпа пристрою 56 м, щоб порахувати, на яку відстань він здатний транспортувати воду, потрібно 7 помножити на 5 і відняти 56, разом 21 м.
🔹Який потрібен обсяг води. Щоб визначити необхідну продуктивність поверхневого насосу, потрібно підсумувати витрати води всіх встановлених в будинку сантехнічних приладів і помножити отриманий результат на коефіцієнт 0,6. Наприклад, для будинку, де встановлений умивальник, унітаз, душ, ванна, пральна машина і кран для поливання споживання складе 4,2 м3 / год. При множенні отриманого значення на 0,6 виходить що потрібно вибирати насос з продуктивністю не менше 2,5 метрів кубічних на годину.

Якщо не знаєте, який поверхневий насос вибрати, звертайтеся в інтернет-магазин «Yorsh». Фахівці компанії мають великий досвід роботи з насосними установками і підберуть модель, яка буде повністю відповідати вашим потребам.

Товари з огляду

Попередня стаття

Як вибрати циркуляційний насос для системи опалення?

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ