Переглядів: 1558
Rated 5 stars out of 5
(19)

Як вибрати змішувач для ванни?

Автор: Василь Ковальчук
05.01.2021

Змішувачі для ванних кімнат - велика категорія сантехніки. Великий асортимент товару в цьому сегменті відкриває перед клієнтами можливість для вдалого придбання. Але паралельно виникає питання, як правильно вибрати змішувач, щоб він відповідав вашому баченню якості в рамках наявного бюджету на покупку. Пропонуємо ознайомитися з механізмом змішувачів і їх особливостями більш детально.

Зміст:

  1. Пристрій змішувачів
  2. Різновиди змішувачів
  3. Типи виливу - важливий критерій при виборі
  4. Матеріали змішувачів
  5. Як вибрати змішувач для ванни з душем?: додаткові критерії
  6. Популярні виробники змішувачів

Пристрій змішувачів

Змішувач - механізм, який спрямований на виконання декількох функцій. Крім безпосереднього змішування води, до них відноситься регулювання потоку і режимів її подачі. Незалежно від виду, пристрій змішувача для ванною оснащується такими елементами, як: вилив, кріпильні деталі, лійка з тримачем і шланг. Решта комплектуючіх (а саме - що регулюють деталі і внутрішні комплектуючі) залежать від того, до якого типу належить механізм. За допомогою девіатора потік води перемикається з виливу на лійку.

Важливо! Конкретні особливості сантехніки залежать від технологій, використаних виробником. Щоб визначитися, який саме підібрати змішувач для ванної, варто розібратися більш детально з його типами.

Різновиди змішувачів

Сучасні змішувачі бувають змішувачі одних важелів і двовентильні. У кажого є свої плюси, тому вибір конкретного варіанту - питання індивідуальної зручності.

Особливості одноважільного змішувача

як вибрати змішувач у ванну

Одноважільні моделі прості в управлінні. Користуючись однією ручкою, можна відрегулювати напір води, роблячи її більш холодною або гарячою. Ключовий елемент цього механізму - його картридж. Він може бути керамічним або кульовим. Керамічні картриджі користуються більшою популярністю. Користувачі люблять цей тип механізму за комфорт використання і довговічність.

Змішувач двохвентильний: будова

як вибрати змішувач у ванну

Двохвентильні моделі пристрою регулюється за допомогою кран-букси. Деталь відповідає за включення з одного боку теплої води, а з іншого - холодної. Двохвентильний змішувач, незважаючи на популярність одноважільних, вважається класикою. Це традиційний універсальний варіант, який підходить до різних форматів стилістики ванної кімнати. Він відрізняється вигідною ціною, довговічністю, простотою ремонту.

Типи виливів - важливий критерій при виборі

як вибрати змішувач для ванної кімнати

Вид вилива – ще один критерій, який визначає, як вибрати змішувач для ванної вдало. вилив буває:

  • Литим. Даний елемент відрізняється невеликими розмірами. Його перевага - в тому, що монтаж не вимагає багато місця. Розмір змішувача для ванни даного типу дає можливість більш вдало використовувати простір малогабаритних санвузлів.
  • Поворотним. Велика довжина сприяє тому, щоб його можна було використовувати не тільки для ванни, але і для раковини. Змішувач для ванни з довгим виливом - технологічне рішення, що сприяє зручності користувачів і економії коштів.

Якщо класифікувати механізми по типу монтажу, вони бувають настінні та врізні. Підбираючи настінний кран, треба розрахувати його висоту установки над ванною. Правильна висота настінного змішувача над ванною забезпечує комфорт при перемиканні душа.

Асортимент більшості компаній, що виробляють сантехніку, пропонує обидва типи вищеописаних змішувачів. Можна підібрати той кран, який найкраще впишеться в дизайнерське оформлення і габарити вашого санвузла.

Матеріали змішувачів

Асортимент матеріалів, використовуваних у виробництві сучасної сантехніки, широкий. Вибрати якісні змішувачі для ванної ви можете з латуні, нержавіючої сталі, силуміну і термопластика. Пропонуємо більш детально ознайомитися з кожним з цих видів сировини:

як вибрати змішувач для ванної

Латунь. Вона є сплавом міді з цинком. Крім цих складових, в латунь додається безліч інших речовин. Така сантехніка вважається найбільш надійною, поєднуючи в собі довговічність і міцність. Латунь важка по вазі, стійка до пошкоджень і практична. Вона покривається такими матеріалами, як: хром, лак, порошкова фарба. Найчастіше виробники вибирають варіант хромування, адже він поєднує естетику і практичність.

змішувач у ванну з душем

Нержавіюча сталь. Вона не потребує покриттях. Змішувач для ванни з нержавійки відрізняється важливою естетичної особливістю - на його поверхні не видно слідів від крапель і патьоків води. Сталь проявляє високу стійкість до корозійних процесів. У складі сталевих виробів є добавки, що роблять їх стійкими до різних хімічних речовин.

хороший недорогий змішувач для ванної

Силумин. Його отримують за рахунок отримання сплаву алюмінію і кремнію. Якщо ви шукаєте хороший недорогий змішувач для ванної, варіант з силуміну - те, що потрібно. Він легкий і досить прийнятний за експлуатаційними характеристиками, як для бюджетної категорії.

змішувачі для ванних кімнат

Термопластик. Пластиковий змішувач для ванної - економ-варіант. Таку сантехніку набувають на дачу або в місця громадського користування (наприклад, в санвузли спортивних залів і фітнес-центрів). Незважаючи на низьку вартість, якісний термопластик не нагрівається і не піддається корозії. Він прийнятний з екологічної точки зору. Пластиковий кран не містить в складі шкідливих металів. Вибрати змішувач такого типу - компроміс між гарною якістю і невисокою ціною.

Важливо! Металеві змішувачі традиційно вважаються найбільш міцними і довговічними. Купити змішувач у ванну з металу коштує тим, хто хоче придбати кран, здатний прослужити багато років.

Як вибрати змішувач для ванни з душем?: додаткові критерії

Щоб придбати даний товар вдало, слід також дивитися на його комплектацію та покриття.

Популярні типи покриття

Для покриття сантехніки використовуються різні речовини. Серед них:

  • Вологостійкий лак. Він підвищує естетичність і робить змішувач більш стійким до пошкоджень. Це недорогий і ефективний за всіма параметрами варіант покриття. З його допомогою сантехніка набуває додаткової візуальну привабливість, гладкість і дорогий вид.
  • Хром. Змішувач для ванни, покритий хромом, виглядає дорого і ефектно. Дане покриття використовують також для тримачей, рушникосушарок, вентилів та інших інтер'єрних деталей. Крім естетичної привабливості, хром володіє відмінною якістю. Але для його чистки не можна використовувати засоби, що містять кислоту і луг в складі. Якщо врахувати цей важливий нюанс, хромована сантехніка довго і надійно прослужить.
  • Порошкова фарба. Кран з порошковим напиленням гарний і довговічний. Але є важлива експлуатаційна особливість -він боїться подряпин, тому потребує дбайливого догляду. Якщо ви налаштовані на дбайливе користування і великий акцент робите на візуальну красу товару, що купується, порошкове покриття не повинно лякати.

Комплектуючі елементи

пристрій змішувача для ванною

Хочете вибрати змішувач максимально вдало? Врахуйте його комплектацію. У комплекті до будь-якого такого товару додаються:

Ексцентрики. За допомогою даних елементів пристрій кріпиться до основи. Крім цього, в комплектації можуть додаватися декоративні чашки і гумові прокладки.
Лійка для душу. Може функціонувати на різних режимах подачі води. Найчастіше в асортименті сучасних сантехнічних брендів можна побачити лійки з 1,3 і 5 режимами.
Шланг для душу. Через нього, власне, здійснюється подача води на лійку.
Тримач для лійки. З його допомогою лійку душу можна зручно зафіксувати, щоб вона не змінювала своє становище.

Наявність в комплекті цих елементів забезпечує товару функціональність.

Популярні виробники змішувачів

Вдалий підбір сантехніки неможливий без уваги до її виробника. Коли ви вже визначилися, який вид виробу хочете, а також схилили вибір на користь конкретного матеріалу, пора подумати про бренд товару. Пропонуємо огляд популярних брендів, під якими продаються змішувачі. Найчастіше сучасні клієнти вибирають крани від таких виробників, як:

  • Mixxus. Компанія немецького бренду змогла завоювати довіру українських покупців. Більшість змішувачів, які виготовляє підприємство, робляться з латуні. Також у виробництві застосовується нержавіюча сталь. Для додаткового захисту і поліпшення виду товарів, що випускає цей виробник використовує хромування і покриття фарбою. Вироби з асортиментного ряду Mixxus асоціюються у експертів з традиційним європейською якістю і практичністю. Всі їх елементи передають педантичний підхід компанії до своєї роботи.
  • Zerix. Це компанія, яка виробляє сантехніку на чеському обладнанні. Більшість змішувачів для ванни цього бренду виготовляється з високоякісної латуні, нержавіючої сталі і силуміну. Виробничий цикл даного підприємства відобразив вдале транснаціональне співробітництво фахівців з виробництва сантехніки. У виготовленні пристроїв використовуються іспанські картриджі. Не дарма компанія робить акцент на світову якість.
  • Ibergrif. Іспанський виробник використовує латунний матеріал і нержавіючу сталь. Виготовляються змішувачі для ванни, раковини, біде, гігієнічного душа і кухні. Продукція, крани розрізняються типом і механізмом. Є варіанти з вентилем, що функціонують за рахунок кран-букси. Представлені також моделі з картриджами. Хочете вибрати настінний змішувач високої якості? Ця та інші моделі товару представлені в асортименті компанії.
  • Haiba. Країною виробництва є Китай. Серед товарного ряду компанії ви можете побачити механізми з нержавіючої сталі і латуні. Надійні комплектуючі даної сантехніки (починаючи з лійки душа і закінчуючи вентилями) роблять змішувач у ванну Haiba популярним рішенням.

Одним словом, вибір виробника є важливим при покупці. Щоб вдало підібрати двухвентильний змішувач або варіант з одним важелем для перемикання душа, недостатньо розбиратися в цих технологічних особливостях. Якщо вам належить заміна крана у ванній, не забудьте ознайомитися з тим, з якого матеріалу він виготовлений, і хто його виробник. При такому системному підході ви підберете змішувач у ванну з душем, який підійде по всіх параметрах.

Товари з огляду

Змішувач для ванни Mixxus Missouri 006 білий (MI0597)
Змішувач для ванни Mixxus Missouri 006 білий (MI0597)
Rated 4 stars out of 5
(2)

₴1,822

В наявності
Змішувач для ванни Haiba Ceba 006 (HB0030)
Змішувач для ванни Haiba Ceba 006 (HB0030)
Rated 5 stars out of 5
(2)

₴2,629

В наявності
Змішувач для ванни Haiba Houston 009 (HB0775)
Змішувач для ванни Haiba Houston 009 (HB0775)
Rated 5 stars out of 5
(1)

₴2,868

В наявності
Змішувач для ванни Cron Fabio 009 (CR0186)
ЙОРШнута знижка!
Змішувач для ванни Cron Fabio 009 (CR0186)
Rated 0 stars out of 5
(0)
₴1,082

₴919.7

В наявності
Змішувач для ванни EP Smes 143 (EP0106)
Змішувач для ванни EP Smes 143 (EP0106)
Rated 0 stars out of 5
(0)

₴1,763

Немає в наявності
Змішувач для ванни Cron Vega 006 (CR0820)
ЙОРШнута знижка!
Змішувач для ванни Cron Vega 006 (CR0820)
Rated 4 stars out of 5
(2)
₴1,307

₴1,110.95

Залишилося мало
Змішувач для ванни Haiba Columbia 006 (HB0039)
Змішувач для ванни Haiba Columbia 006 (HB0039)
Rated 0 stars out of 5
(0)

₴2,901

В наявності
Попередня стаття

Кухонний змішувач з висувною лійкою - плюси і мінуси

Наступна стаття

Змішувачі недорого - економ-варіант для ванни

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ