Переглядів: 1046
Rated 2 stars out of 5
(11)

Як облаштувати душовий куточок?

Автор: Василь Ковальчук
24.01.2022

Ванні кімнати з душовою зоною популярні серед власників малогабаритних квартир, оскільки за їх допомогою можна суттєво розвантажити приміщення, хоч би візуально. Однак все частіше можна зустріти душові кабінки або душові куточки і в повногабаритних санвузлах, незважаючи на простір для монтажу ванни. Причина цих тенденцій у тому, що це сантехнічне обладнання хоч і потребує деяких зусиль під час встановлення, виглядає чудово. Особливо, якщо купити трап для душу та виконати монтаж куточка, а не повноцінної душової кабіни з піддоном.
У цій статті ви дізнаєтесь про всі можливі варіанти, як зробити душову зону і які матеріали при цьому потрібно використовувати.

Зміст:

  1. Основні типи душових зон
  2. Як встановити готову душову кабіну з піддоном?
  3. Як зробити душову зону без піддону?
  4. Вибір сантехніки та додаткових аксесуарів

Основні типи душових зон

душовий куточок без піддону

Бувають душові зони з піддоном та без нього. Залежно від конкретної модифікації моделі з піддонами бувають різної висоти та форми. Основна їхня перевага – простота монтажу. По суті ви купуєте повністю готовий до експлуатації комплект, в якому вже все передбачено. Крім висоти моделі з піддонами відрізняються набором додаткових функцій. У деяких передбачене мультимедійне обладнання або система гідромасажу. Чим більше опцій, тим вище ціна душової кабіни.

Душова зона без піддону виконується індивідуально для конкретної ванної кімнати. Дно може мати вигляд подіуму або перебувати на рівні з покриттям підлоги ванної кімнати, але з ухилом у бік трапу або дренажної системи. Перевага безпіддонної душової зони, виконаної своїми руками – максимально вписується в інтер'єр ванної кімнати. Якщо виконати дно та стіни з такої ж плитки, що і все приміщення та правильно підібрати колір сантехніки для душу, кабінка буде практично непомітна. Крім цього, ви самі вибираєте, встановити душову систему зі змішувачем та верхнім душем та виливом або просто ручну лійку.

Як встановити готову душову кабіну з піддоном?

Ці душові кабіни являють собою окреме сантехнічне обладнання, яке встановлюється на ніжки, що входять в комплектацію. Єдине, що потрібно буде зробити заздалегідь перед установкою системи – виконати підведення гарячої та холодної води.
Після складання та встановлення конструкція виходить повністю герметична, відповідно, немає необхідності виконувати додаткову герметизацію стін та підлоги. Ущільнювачі потрібні лише в отворах для виведення виливу, ручного та верхнього душу.

❗️ Врахуйте! Якщо плануєте облаштувати душовий куточок із низьким піддоном, слід виконати облицювання стін плиткою, щоб воно лягало на борт, а не примикало. Як альтернативу можна використовувати спеціальні профілі для стикування, одна частина яких знаходиться під плиткою, а друга на борту піддону.

Як зробити душову зону без піддону?

як зібрати душовий куточок

Місце розташування душової зони без піддону необхідно продумати ще на етапі планування інтер'єру ванної кімнати. Причина в тому, що всі роботи, пов'язані з прокладанням труб, систем каналізації, установкою трапу, вбудованої душової системи виконуються під час чорнового оздоблення.

Варто відзначити! Вибираючи матеріал підлоги душової зони, важливо звернути увагу на те, щоб він був не слизьким. Також він повинен відповідати першому класу з вологопоглинання та 1-3 за зносостійкістю.

Перш ніж приступити, визначтеся із розміром душової зони. Якщо дивитися на стандартні параметри, вона може бути малогабаритною (мінімальні розміри стінок – від 70 до 100 см), середньою (мінімальний розмір стінок – від 80 до 130 см) або повнорозмірною (у цьому випадку довжина стінки сягає 170 см і більше). Вибір варіанта зі зведенням піддону або його монтажем нарівні з підлогою приміщення залежить від конструкції перекриття, наявності та товщини стяжки. Якщо інсталяція виконується в новобудові, можлива реалізація обох варіантів. Що стосується будинку старого житлового фонду варіант врівень може бути технічно неможливий.
Незалежно від варіанта організації душової зони все починається з гідроізоляції. Допускається використання як спеціальних мастик, так і плівок. Виконувати гідроізоляцію слід максимально якісно, ​​щоб не допустити проникнення вологи до бетонного перекриття, тим більше до сусідів поверхом нижче. Далі виконується стяжка. Якщо передбачено подіум, необхідно попередньо підготувати опалубку під перегородку. Виконується виведення каналізації, встановлюється трап. Під час заливки враховується товщина плитки та формується необхідний ухил. Останній етап – фінішне укладання підлогового покриття.

❗️ Важливо! Представлені на сайті "Yorsh" трапи для душу можна використовувати як у системах відведення води з піддоном, так і без нього.

Вибір сантехніки та додаткових аксесуарів

душовий куточок замість ванни

Купити змішувач для душу найкраще під час закупівлі всіх будівельних матеріалів. Це необхідно зробити, щоб відразу передбачити вихід патрубків для підключення з урахуванням технічних параметрів, ергономіки пристрою.
Щоб придбати справді якісну сантехніку, зверніть увагу на ці характеристики.

  • Управління. Регулювання напору та температури води може бути механічним та електронним. До першої відносяться одноважільні та двовентильні моделі з керамічними запірними механізмами. Електронні – пристрої із сенсорним керуванням.
  • Дизайн. Підбір стилю виконання душової стійки з верхнім душем або окремим краном виконується з урахуванням оформлення ванної кімнати. За типом покриття є фарбовані, хромовані та пристрої без декоративного шару.
  • Матеріал. Вироби з латуні та нержавіючої сталі є еталоном надійності та довговічності. Недолік латунної сантехніки та зробленої з нержавіючої сталі – вартість. Вона істотно вища порівняно з пристроями із силуміну або термопластику.

Крім сантехніки для зручного використання душової зони потрібно купити аксесуари для душу. При цьому дивіться не тільки на зовнішній вигляд, але і на якість виконання тієї чи іншої деталі. Наприклад, купивши рушникоутримувач з нержавіючої сталі, ви будете впевнені, що він пропрацює 5 і більше років без змін у зовнішньому вигляді. Те саме стосується полиць або решіток зі скла, адже вони стійкі до вологи.

Підсумок

Самостійна організація душової зони – складний процес, що вимагає серйозної підготовки та сантехнічних навичок. Якщо у вас немає досвіду, краще одразу звернутися до фахівців. Щоб проконсультуватися щодо вибору аксесуарів у ванну або сантехніки, зв'яжіться з експертами «Yorsh», які безкоштовно розкажуть і допоможуть оформити замовлення в будь-який населений пункт України.

Товари з огляду

Наступна стаття

Поєднання кольорів та тенденції в дизайні інтер'єрів 2022 року

Оцініть статтю:

ПОГАНО
НОРМ
КОРИСНО
ВАУ
В ЗАХВАТІ