- Головна
- /
- Запірно-регулююча арматура
- /
- Клапан запобіжний
Клапан запобіжний
Запобіжні клапани служать для того щоб захистити обладнання та трубопровідні магістралі від надлишкового тиску та його перепадів. Це дозволяє створити безпечні умови для роботи всієї системи, незалежно від рівня її складності або навантаження. Їх називають стоками, оскільки вони здатні здійснити зупинку скидання робочого середовища при відновленні тиску всередині системи.
Особливості запобіжних клапанів
Сучасний клапан запобіжний для котлів опалення випускається різними брендами, однак найчастіше має однакові матеріали виробництва (латунь). Це прилад, який має відповідний отвір для підключення до системи, а також скидає вихід з внутрішньої або зовнішньої різьбою. Його фіксують в граничної близькості з пристроєм, підключають зливний шланг або патрубок без зайвих вигинів. Монтаж здійснюється так, щоб не допустити отримання опіків людиною. Захисні клапани - одні з найбільш затребуваних пристроїв, оскільки мають поворотну кришку для зручності прочищення. Вибирати такий виріб слід строго відповідно до параметрів бойлера або котла.
Крім цього, існує ще кілька варіантів аналогічних виробів, які широко використовуються як на виробництві, так і в ЖК службах:
- Клапан теплового скиду. Використовується в зв'язці з котлами на твердому паливі, елемент трубопровідної арматури, який встановлюється в обов'язковому порядку. При нагнітанні екстремальної температури теплоносія, цей агрегат його скидає та охолоджує систему холодною водою.
- Клапан для скидання повітря виконує практично аналогічну функцію, але має відмінності: він здійснює видалення повітря з системи опалення закритого типу. Всі вони відносяться до регульованих систем.
Як вибрати запобіжний клапан для котла?
Тим, хто хоче купити запобіжний клапан для котла, слід заздалегідь ознайомитися з його технічними характеристиками. Тільки повна відповідність технічних показників товару забезпечить безперебійний робочий процес. Важливі параметри, які слід враховувати:
- робоче середовище;
- діаметр та тиск;
- діапазон робочих температур;
- матеріал виготовлення;
- тип підключення;
- конструктивні особливості.
Також важливо визначити особливості повітрявідводчика та захисні функції гідравлічного насоса. Якщо самостійно це визначити складно, можна звернутися до фахівців або ознайомитися з інформацією в документах.
Де придбати запобіжні клапани для твердопаливних котлів?
Широкий асортимент товарів в інтернет-магазині "Yorsh" дозволить купити продукт від виробника за доступною вартості в Харкові, в повній відповідності з вимогами клієнта. Недорога та якісна сантехніка стане відмінною покупкою на довгі роки.
Ціна доступна будь-якому клієнту, дешеві вироби мають всі відповідні документи. Доставка доступна в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові та інших містах України. Всі питання, щодо оформлення замовлення, актуальності ціни, наявності товару та оплати, можна задати нашим фахівцям в телефонному режимі.
Часті питання
В асортименті запобіжні клапани ціна яких від 67 грн. до 82 грн. У каталозі ви знайдете запобіжні клапани для бойлера і на котел опалення.
Вибираючи місце монтажу запобіжних пристроїв необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:
▣ Не допускається установка запірної арматури на ділянці від трубопроводу системи опалення до запобіжного клапана (групи безпеки).
▣ Необхідно встановлювати клапан в місці, девиключається випадкове торкання частин тіла з клапаном, так як, що скидається через клапан температура може досягати 100°С.
▣ Виробляти монтаж запобіжного клапана потрібно на ділянці, поряд з чутливим до підвищення тиску обладнанню, на відстані не більше одного метра від котла опалення на прямому трубопроводі.
Для того щоб захистити бойлер від перепадів тиску, які можуть статися при нагріванні води, потрібен запобіжний (захисний) клапан.
Якщо запобіжний клапан не входить в комплекті з котлом - його потрібно купити окремо.
Рекомендації по вибору:
◙ вибираючи клапан з можливістю регулювання діапазону тиску;
◙ підбирайте клапан з урахуванням потужності котла;
◙ пам'ятайте про особливості клапанів: відкритий - скидає теплоносій в атмосферу, а закритий – в зворотний трубопровід.