https://yorsh.ua/blog/kak-pravilno-ustanovit-smesitel-na-kukhne-osnovnye-momenty-ustanovki-yorsh
Купивши змішувач, хочеться скоріше його встановити на мийку. Для цього у користувача два варіанти: звернутися до сантехніка або зробити все самостійно. У першому випадку доведеться витратитися на оплату послуг, у другому вийде заощадити. Однак перевага самостійної установки, не тільки в дешевизні процедури, але і в вивченні конструкції крана. Якщо буде помічено протікання, можна швидко знайти і усунути причину. Розберемося, як встановити змішувач на кухню, за умови відсутності подібного досвіду.
Зміст:
Перш ніж почати підключення змішувача, потрібно розібратися, для якого типу монтажу він пристосований.
Щоб установка змішувача на кухні пройшла успішно і не довелося виправляти недоліки, ретельно підготуйтеся перед монтуванням. Відразу передбачте наявність необхідних інструментів:
Потрібно звернути увагу на наявність всього комплекту запчастин для змішувача під раковину:
Монтування змішувача на мийку з нержавійки або штучного каменю виконується за однаковим принципом, і складається з наступних етапів.
Насамперед потрібно закрити вентиль подачі води на змішувач. Якщо пристрій було встановлено давно, можливо, перед початком відгвинчування доведеться обробити всі з'єднання аерозолем WD-40. Це робиться, щоб прибрати можливі накопичення іржі, відкладення солей жорсткості.
Демонтаж починаємо з відключення підведень від водопроводу. Після відгвинчуємо шпильку або притискну гайку і акуратно вилучаємо змішувач з мийки. Далі беремо підводи, які йдуть в комплекті з новим змішувачем, і перевіряємо їх довжину: занадто короткі не підійдуть. Краще відстань від патрубка трубопроводу до змішувача знати заздалегідь та замовити змішувач для кухні з правильною довжиною підводки.
Монтаж змішувача починається з його збірки. Якщо кран поставляється в розібраному вигляді (вилив окремо від корпусу), його попередньо збирають. Характерно для змішувача з висувною лійкою. Перед безпосередньою установкою на виріб підключіть гнучкі підводи.
Змішувач до мийки або стільниці може встановлюватися за допомогою гайки або шпильки. Після установки візуально різниця між варіантами кріплення непомітна. Однак якщо встановлена мийка з нержавійки або зі штучного каменю невеликої товщини, краще віддати перевагу виробу з гайкою. Для стільниць краще підходить шпилька. Обумовлено це різницею довжини кріпильних елементів.
Як правило, гнучкі підводки поставляються вже з ущільнювальними гумками і вдаватися до використання додаткових матеріалів немає необхідності. Єдиний нюанс: якщо завод-виробник включить в комплект прокладки низької якості, їх можна замінити на вироби більш товсті.
Важливо! При закручуванні не варто дуже сильно затягувати. Ця дія може стати причиною пошкодження різьблення, що гарантовано призведе до протікання.
Після завершення монтажу змішувач на кухню потрібно обов'язково перевірити: відкрити подачу води і переконатися у відсутності підтікання по всіх з'єднаннях. Також важливо упевнитися в працездатності вентилів.
Кухонні змішувачі з підключенням до фільтру і водопроводу монтуються за схожою схемою, тільки замість двох (гарячий / холодний) патрубків, у них передбачено три. Третій використовується для системи очищення води.
Встановлювані на стіну змішувачі на спільному фоні виглядають незвично, але їх монтаж вимагає певної підготовки і навичок. Необхідно, щоб водопровідна труба була втоплена в стіну, а назовні виходили тільки патрубки.
Наведені нижче кроки допоможуть розібратися, як правильно встановити настінний змішувач.
За допомогою ексцентриків можна регулювати положення змішувача над раковиною, наприклад, коли виходять зі стіни патрубки не на одному рівні щодо один одного. Перед безпосереднім монтажем деталей на різьблення намотують клоччя або ФУМ-стрічку.
Щоб переконатися, що ексцентрики встановлені правильно, потрібно накрутити гайки крана і перевірити їх стан за рівнем. Це необхідно зробити для уникнення перекосів і впевненості в правильній роботі пристрою.
Декоративні чашки використовуються для приховування дефектів стіни. Наприклад, нерівних країв керамічної плитки, які утворилися в процесі вирізання отвору під патрубок.
Варто звернути увагу! Накладки можуть бути виконані з двох частин, що з'єднуються між собою засувкою, або як єдина деталь. В останньому випадку установку декоративного елемента потрібно робити шляхом накручування на ексцентрики.
Перед безпосередньою установкою змішувача на раковину переконайтеся в наявності всередині гайок ущільнювачів. Деякі виробники їх не встановлюють, а просто вкладають в коробку з пристроєм.
Для надійності з'єднання, рекомендується затягувати розвідним ключем. Головне – не перестаратися, щоб не збити різьблення.
Як і у випадку з кухонними змішувачами на мийку, після підключення потрібно все перевірити. Подачу води здійснювати поступово, щоб вчасно помітити можливе протікання. Далі перевіряємо працездатність змішувача над раковиною:
Установка змішувача на раковіну- одна з найбільш простих сантехнічних завдань, яку можна без проблем вирішити самостійно. Головне - мати хоча б мінімальний слюсарський набір інструментів і прочитати інструкцію по установці, яка обов'язково входить в комплект зі змішувачем на раковину.